Zur Navigation | Zum Inhalt
SAL. OPPENHEIM w Polsce PDF Drukuj Email
15.10.2007.

sal oppenheim 

SAL. OPPENHEIM, niemiecki bank specjalizujący się w obsłudze Klientów private banking otworzył w Polsce swoje przedstawicielstwo (na podstawie decyzji Komisja Nadzoru Bankowego decyzją z dnia 26 czerwca 2007). To kolejny po UBS wiodący zagraniczny bank private banking, który rozpoczął walkę o polskich Zamożnych Klientów. Działalność w Polsce będzie odbywać się poprzez austriacką spółkę córkę - Bank Sal. Oppenheim jr. & Cie. (Österreich) AG. Bank. Przedstawicielstwo w Polsce nie będzie więc bezpośrednio realizować dyspozycji Klientów - w polskiej placówce znajdzie pracę osiem - dziesięć osób - które będą odpowiadać za relacje z Klientami. Ich głównym zadaniem będzie pozyskiwanie najbogatszych Klientów i to tych z najwyższej półki - żeby stać się Klientem tego banku, trzeba dysponować aktywami w wysokości kilku milionów złotych.

„Pozytywną decyzję Komisji Nadzoru Bankowego przyjeliśmy jako wyraz akceptacji polskich władz dla pierwszego kroku Banku Sal. Oppenheim na polskim rynku. Jesteśmy przekonani, że zarówno nasze usługi, jak i wielopokoleniowe doświadzenie wzbogacą zakres inwestycyjnych rozwiązań dostępnych dla Klientów w Polsce. W Polsce przez najbliższe dwa, trzylata będziemy poszukiwać klientów, którzy mogliby skorzystać z naszej oferty zarządzania aktywami“ – powiedział Robert Czajkowski reprezentujący Sal. Oppenheim.

Bank Sal. Oppenheim zarządza aktywami zamożnych klientów prywatnych, przedsiębiorstw, instytucji publicznych i fundacji. Działalność banku obejmie dystrybucję funduszy inwestycyjnych Oppenheim oraz WIP (World Investors Portfolio) Pramerica. Partnerem banku w zakresie zarządzania funduszami jest Prudential Financial, jeden z największych dostawców usług finansowych w USA. Bank dysponuje również bogatą ofertą produktów strukturyzowanych. Oferując blisko 15 tysięcy instrumentów pochodnych, Sal. Oppenheim należy do wiodących instytucji w regionie niemieckojęzycznym w tym obszarze. W bankowości inwestycyjnej Sal. Oppenheim skupia się na fuzjach i przejęciach, debiutach giełdowych, prywatyzacjach i innych transakcjach na rynkach kapitałowych. W Polsce bank planuje stopniowe wprowadzanie swojego sprawdzonego modelu biznesowego, opierającego się na integracji zarządzania kapitałem i bankowości inwestycyjnej. Ta koncepcja będzie oczywiście uwzględniać specyfikę polskiego rynku.

Sal. Oppenheim, założony w 1789 roku, jest jedną z największych niezależnych grup bankowych w Europie, pozostającą w prywatnych rękach. Na koniec 2006 roku suma aktywów grupy wynosiła 35.347 mln. euro, zaś zatrudnienie było bliskie 3.500 osób. Według "Euromoney" bank ten został wybrany jako najlepszy private bank w Niemczech. SAL. OPPENHEIM jest też postrzegany jako jeden z najbardziej topowych dla najwyższej kategorii Klientów Zamożnych w Niemczech, Szwajcarii, Luksemburgu i Austrii.

notatkę opracował: Dariusz Korczakowski,  www.privatebanking.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...SAL. OPPENHEIM w Polsce ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora