Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowe produkty lokacyjno-ubezpieczeniowe w BRE Banku PDF Drukuj Email
14.11.2007.

BRE Bank rozszerzył ofertę dla najbogatszych klientów o 3 nowe produkty bancassurance będące połączeniem lokat bankowych oraz ubezpieczenia na życie i dożycie.


Klienci Private Banking mają możliwość inwestowania środków pochodzących ze składek ubezpieczeniowych w produkty o strategii bezpiecznej lub o strategii strukturalnej.

Ubezpieczenie na życie i dożycie w ramach strategii bezpiecznej charakteryzuje się 6-miesięcznym lub 2-letniem okresem inwestowania. Środki są lokowane w instrumenty bezpieczne (tradycyjna lokata bankowa o stałym operocentowaniu). Gwarantowana stopa zwrotu wynosi 3,5% w skali roku. Na koniec okresu ubezpieczenia suma ubezpieczenia jest powiększana o udział w zysku, pod warunkiem, że wartość stopy zwrotu z inwestowania wartości składki w okresie ubezpieczenia, pomniejszona o ustalony współczynnik kosztów, przekroczy stopę gwarantowaną.

6-miesieczny produkt ze strategią bezpieczną jest dostępny w stałej ofercie sprzedażowej. Subskrypcje na 2-letnią strategię bezpieczną będą odbywały się w tygodniowych cyklach.

Ubezpieczenie w strategii strukturalnej oparte jest o lokatę inwestycyjną (gwarancja minimum 100% kapitału klienta)

Dzięki połączeniu lokaty i ubezpieczenia na życie i dożycie Klient ma zagwarantowane zyski, nie ponosząc ryzyka inwestycyjnego, oraz korzyści podatkowe, poprzez zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych. Dodatkowo, w razie nieprzewidzialnych zdarzeń losowych, program gwarantuje bezpieczeństwo finansowe wskazanych przez Klienta osób (uposażonych) oraz zwolnienie z podatku od spadków i darowizn”- mówi Katarzyna Heuchert, dyrektor Linii Biznesowej Produkty Bankowe, BRE Private Banking.

Produkty zostały przygotowane we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie Royal Polska S.A. Procedura przystąpienia do umowy została znacznie uproszczona, zrezygnowano z konieczności wykonania badań lekarskich, a jedynymi wymaganymi dokumentami są certyfikat i dyspozycja przelewu środków.

Minimalna kwota składki dla strategii bezpiecznej i strukturalnej wynosi 25 tys. zł.

 źródło: BRE Bank 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowe produkty lokacyjno-ubezpieczen... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora