Zur Navigation | Zum Inhalt
Kolejny gracz na rynku - SEB Wealth Management PDF Drukuj Email
10.12.2007.
SEB Szwedzka grupa finansowa po raz drugi zamierza zaistnieć na polskim rynku bankowym. Po "przygodzie" z Bankiem Ochrony Środowiska, szwedzki bank chce obsługiwac najbogatszych Polaków. SEB działający na polskim rynku w zakresie: TFI, leasingu oraz bankowości korporacyjnej - powiększy się o SEB Wealth Management (SEB WM).

W pierwszym etapie, szwedzi chcą zadomowić się w dużych miastach, oddziały powstaną w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Poznaniu. Oferta skierowana będzie do osób z kapitałem minimum 0,5 mln zł. W Szwecji (mimo, przy minimalnych aktywach na poziomie 5 mln zł) SEB WM ma 20 tys. klientów. Plany w na rynku polskim są dosyć ambitne.

- W ciągu kilku lat chcielibyśmy pozyskać 1,5 tys. klientów. Jednak jeśli nasa koncepcja się przyjmie, będzie to zbyt skromna prognoza - szacuje Fredrik Boheman, szef SEB Wealth Management.

Aktualnie brak szczegółów na temat oferty SEB. Zapowiada, że oprócz kompleksowej obsługi od strony finansowej zaproponuje produkty ubezpieczeniowe i doradztwo podatkowe. Atutem bankuma być unikatowy i sprawdzony sposób na świadczenie tych usług - to ma odróżniać ofertę od konkurencji. Bank zapowiada również oferowanie produktów w myśl zasady "open architecture":

- Klienci muszą wiedzieć, że dostają fundusze najlepsze, a nie tylko nasze. W Szwecji połowa pieniędzy naszych klientów trafia do produktów innych firm i podobnie będzie w Polsce - mówi Fredrik Boheman.

Rozszerzenie działalności będzie skutkować zwiększeniem zatrudnienia w polskiej grupie. Szacowane jest, że zatrudnienie znajdzie 25 bankowców z doświadczeniem w private bankingu.

źródło: Puls Biznesu Nr 239, 10 grudnia 2007 r.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Kolejny gracz na rynku - SEB Wealth... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora