Zur Navigation | Zum Inhalt
BZ WBK uruchamia bankowość prywatną PDF Drukuj Email
14.01.2008.
Dzisiejszy "Puls biznesu" przedstawia plany rozwojowe BZ WBK. Bank zamierza do 2012 podwoić udziały w rynku - do 10 procent. Jednym ze sposobów na to, ma być aktywne wejście banku na rynek private banking, na którym bank ten jako jeden z nielicznych dużych banków, nie był do tej pory obecny.

Bank uruchamia więc bankowość prywatną dla zamożnych Klientów pod nazwą Private Banking BZ WBK.

"Będzie to bankowość z prawdziwego zdarzenia. Taka, jaka jest na Zachodzie. Dotychczas polski private banking to raczej mieszanka personal banking i asset managementu" - mówi Materusz Morawiecki, prezes BZ WBK.

Bank swoją przewagę w private banking chce zbudować na ofercie kredytowej. Ponadto w pakiecie mają się znaleźć fundusze inwestycyjne oraz inne instrumenty grupy kapitałowej banku. W ofercie będą również dostępne nowe produkty - tworzone we współpracy ze specjalistycznymi instytucjami finansowymi. Jako minimalny próg środków finansowych, predysponujący do objęcia usługą private banking, ustalono kwotę 500 tys. zł.

Na początku usługi private banking oferowane będą w placówce w Warszawie a następnie zostaną otwarte placówki w Poznaniu i we Wrocławiu.

źródło: "Puls biznesu", 14.01.2008
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...BZ WBK uruchamia bankowość prywatną ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora