Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowa lokata inwestycyjna dla Klientów BRE Banku PDF Drukuj Email
19.02.2008.

BRE Bank zaproponował swoim klientom pierwszy na polskim rynku aktywnie zarządzany produkt strukturyzowany- trzyipółletnią lokatę „Opcja na zysk”. Dzięki możliwości reagowania i przesuwania aktywów produkt pozwala osiągać dodatkowe zyski. Dodatkowymi atutami lokaty są: gwarancja kapitału po okresie 3,5 roku oraz brak podatku od zysków kapitałowych (lokata w postaci polisy na życie i dożycie).Subskrypcja na nową lokatę potrwa do 25 lutego br.

Produkt został przygotowany w taki sposób, aby mógł być aktywnie zarządzany. Oznacza to, że w każdym momencie trwania lokaty zarządzający będzie mógł reagować na zmiany zachodzące na rynku i odpowiednio modyfikować portfel. Celem strategii jest uzyskanie w okresie 3,5 roku stopy zwrotu przewyższającej dochodowość lokat bankowych przy jednoczesnej ochronie zainwestowanego kapitału.

W skład portfela mogą wchodzić lokaty bankowe, w szczególności lokaty z wbudowanymi instrumentami pochodnymi, których bazę stanowią kursy walut, towarów, surowców, akcji i funduszy inwestycyjnych, stopy procentowe, indeksy rynku akcji, indeksy rynku nieruchomości i indeksy rynków towarowych i surowcowych. Docelowo w jego składzie znajdzie się od 5 do 8 produktów strukturyzowanych powiązanych z różnymi rynkami. Portfel Klienta będzie zarządzany przez zespół specjalistów, którzy analizują rynki na całym świecie i zarządzają portfelami aktywów płynnych.

„Dotychczas oferowaliśmy naszym klientom produkty strukturyzowane, które oprócz gwarancji zwrotu kapitału umożliwiały wypracowanie atrakcyjnego zysku. Strategie inwestycyjne, na których były budowane, pozwalały zarabiać zarówno na wzrostach, jak i na spadkach poszczególnych rynków” - mówi Marek Rybiec, zastępca dyrektora BRE Private Banking & Wealth Management.

„Opcja na zysk” to nowość nie tylko w naszej ofercie, ale w ogóle na polskim rynku. Aktywne zarządzanie oznacza, że wraz ze zmianami trendów na będą mogły ulegać zmianie aktywa bazowe zaangażowane w instrument pochodny - np. z akcji na surowce i towary albo określone waluty. Ponieważ po kilku latach rynkowej hossy trudno jest dzisiaj przyjąć pewny scenariusz rozwoju trendów na rynku, taka dywersyfikacja portfela oraz możliwość aktywnego zarządzania zwiększa prawdopodobieństwo osiągnięcia zysku” - dodaje Marek Rybiec.

Produkt skierowany jest do wszystkich Klientów Private Banking BRE Banku, którzy zainwestują co najmniej 100 tys. PLN.

źródło: BRE Bank SA 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowa lokata inwestycyjna dla Klient... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora