Zur Navigation | Zum Inhalt
FORBES - 100 najbogatszych Polaków PDF Drukuj Email
11.03.2008.
7 marca na rynku ukazało się nowe wydanie magazynu FORBES z listą 100 najbogatszych Polaków 2008 roku. Prezentacja rankingu odbyła się w piątek 7 marca w trakcie comiesięcznego ekskluzywnego spotkania organizowanego przez redakcję FORBESA z cyklu Forbes Executive Forum (Centrum Olimpijskie w Warszawie, godz. 14:00). Tegoroczne kwietniowe wydanie FORBESA ukazało się w nakładzie zwiększonym do100 tys. egzemplarzy i niezmienionej cenie 9,50 zł. Partnerem tegorocznego rankingu jest Bank Zachodni WBK.

Jeszcze dwa lata temu na liście najbogatszych ludzi świata, przygotowywanej przez amerykańską redakcję "Forbesa", znalazło się trzech Polaków. Rok temu - pięciu, w tej edycji w zestawieniu Billionaires zmieściła się cała pierwsza szóstka polskiego rankingu. Mimo że skład naszej reprezentacji został mocno osłabiony: Jan Kulczyk i Zygmunt Solorz-Żak w tym sezonie postanowili odpocząć na ławce rezerwowych. Do klubu posiadaczy majątków, których wartość liczy się w miliardach dolarów, weszli Ryszard Krauze i Bogusław Cupiał. Po części poszerzenie polskiej reprezentacji można tłumaczyć osłabieniem amerykańskiej waluty. Niemniej biorąc pod uwagę rodzimego złotego, w tym roku na liście odnotowaliśmy 21 miliarderów, o trzech więcej niż w 2007 roku.

W pierwszej dziesiątce listy - przygotowanej po raz czwarty przez polską edycję miesięcznika FORBES - znaleźli się: Leszek Czarnecki, Michał Sołowow, Ryszard Krauze, Jan Wejchert, Roman Karkosik, Bogusław Cupiał, Tadeusz Chmiel, Grażyna Kulczyk, Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak, Józef Wojciechowski. Wszystkie osoby umieszczone na liście zgromadziły majątek wart blisko 76 mld złotych. To o około 8 procent mniej niż przed rokiem, a główną tego przyczyną jest przecena firm notowanych na warszawskiej giełdzie.

PEŁNA WERSJA RAPORTU SPECJALNEGO: 100 najbogatszych Polaków 2008 dostępna tylko w wersji papierowej magazynu "Forbes" 04/2008.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...FORBES - 100 najbogatszych Polaków ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora