Zur Navigation | Zum Inhalt
Quercus: pierwsze TFI dla bogatych PDF Drukuj Email
03.04.2008.
W marcu swoją działalność rozpoczęło TFI Quercus, pierwsze w naszym kraju towarzystwo funduszy, nastawione wyłącznie na obsługę klientów zamożnych. Quercus od konkurencji ma się bowiem odróżniać wyższym "progiem wejścia" - minimalna kwota wymagana do nabycia jednostek uczestnictwa w każdym z czterech funduszy, to co najmniej 20 tys. zł. Zarzadzający spodziewają się jednak, że przeciętna wpłata do funduszy wyniesie 100 tys. zł.

Quercusa ma też wyróżniać struktura opłat za zarządzanie funduszami. Zamiast sztywnych opłat bez względu na wyniki będzie część sztywna prowizji i część uzależniona od wyników funduszy. Oferta funduszy jest również limitowana – po przekroczeniu przez dany subfundusz aktywów netto na poziomie 1 mld zł zostanie on zamknięty dla nowych wpłat. Mniejszym funduszem łatwiej zarządzać niż wielomiliardowym molochem.

Atutem Quercusa mają być nietypowe fundusze, które zdaniem zarządzających sprostają oczekiwaniom wymagających klientów. Np. zamiast zwykłego funduszu bezpiecznego Quercus wprowadzi fundusz ochrony kapitału, w którym poza polskimi obligacjami będzie miejsce dla zagranicznych, a do 20 proc. pieniędzy pójdzie na akcje spółek. - Ale tylko te, do których będziemy mieli głębokie przekonanie, że za rok ich cena wzrośnie - zastrzega prezes Buczek.

Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. uruchomiło już pierwsze 4 unikalne subfundusze, wchodzące w skład QUERCUS Parasolowy SFIO. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Quercus TFI S.A. w ramach funduszu QUERCUS Parasolowy SFIO, zaoferowało pierwsze 4 subfundusze o niestandardowych strategiach inwestycyjnych: QUERCUS Ochrony Kapitału oraz QUERCUS Selektywny, czyli tzw. absolute return funds, których celem jest osiąganie dodatnich w ujęciu nominalnym stóp zwrotu, QUERCUS Agresywny i QUERCUS Bałkany i Turcja, których celem jest maksymalizacja stopy zwrotu poprzez agresywne zarządzanie w długim horyzoncie inwestycyjnym.

Aby zagwarantować najwyższą jakość swoich produktów, na początku kwietnia Quercus TFI podpisało umowę o współpracy w zakresie doradztwa inwestycyjnego z firmą Yapi Kredi Asset Management Yapi Kredi Asset Management, w połowie należące do UniCredit, będzie doradzać funduszowi Quercus Bałkany i Turcja. – Nie będziemy udawać, że z Warszawy da się dobrze inwestować na rynku tureckim – mówi Sebastian Buczek.

– Jesteśmy liderem w naszym sektorze. Zarządzamy aktywami o wartości prawie 6 mld dolarów – mówi Didem Gordon, prezes Yapi Kredi Asset Management. – Turecki rynek akcji ma duży potencjał do wzrostu – dodała. Sebastian Buczek powiedział, że wyceny spółek w Turcji są obecnie bardzo niskie. Ich kursy spadły mocniej niż w innych krajach. – Jeśli na świecie sytuacja się ustabilizuje, rynek turecki będzie jednym z najbardziej rosnących – przekonuje Buczek.

Od 1 kwietnia br. do zespołu Quercus TFI S.A. dołączyli również nowi kluczowi specjaliści z zakresu sprzedaży, marketingu i dystrybucji produktów finansowych oraz zarządzania aktywami. Departamentem Sprzedaży w Quercus TFI S.A. pokieruje Paweł Cichoń, który zostanie Wiceprezesem Zarządu Towarzystwa. Jego zastępcą, na stanowisku Dyrektora ds. Marketingu i Sprzedaży będzie Marcin Sobociński. Quercus TFI S.A. wzbogacił także swój zespół o nowego Zarządzającego Funduszami. Jest nim Wojciech Zych, który razem z Sebastianem Buczkiem, będzie zarządzał subfunduszem QUERCUS Selektywnym. - Cieszymy się z pozyskania tak doświadczonych specjalistów. Jest to istotnym elementem naszej strategii rozwoju. – komentuje Sebastian Buczek, Prezes Zarządu Quercus TFI S.A.

TFI Quercus zostało stworzone pod koniec ubiegłego roku, przez kilku byłych menedżerów grupy ING - pod wodzą byłego prezesa TFI ING Sebastiana Buczka W lutym licencję na działalność wydała Quercusowi Komisja Nadzoru Finansowego.

Źródło: informacje prasowe, strona internetowa podmiotu: www.quercustfi.pl
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Quercus: pierwsze TFI dla bogatych ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora