Zur Navigation | Zum Inhalt
Czarna VISA Infinite od Pininfariny w Noble Banku PDF Drukuj Email
06.07.2008.

• Noble Bank wprowadza do oferty czarną kartę kredytową VISA Infinite dla najzamożniejszych klientów. W całej Europie korzysta z niej zaledwie ponad 100 tysięcy posiadaczy.
• Dzięki bogatemu pakietowi usług dodatkowych i ubezpieczeń oraz autorskiej usłudze Concierge Noble Banku, będzie to pierwsza w Polsce „karta ze służącym w portfelu“.
• Wizerunek VISA Infinite zaprojektowali dla Noble Banku włoscy designerzy ze studia Pininfarina, słynącego z kultowych projektów aut marki Ferrari czy Maserati. Karta sygnowana ich logo nawiązuje do najlepszych pomysłów.

Noble Bank rozszerza linię ekskluzywnych kart kredytowych. Po wprowadzonej w maju 2008 r. karcie VISA Platinum, w czerwcu do oferty trafia czarna karta Infinite – produkt z najwyższej półki w portfolio organizacji VISA. Na ponad 350 milionów kart, wydanych przez organizację VISA Europe, tylko ponad 100 tys. stanowią Infinite. Noble Bank jest 9 instytucją w Europie – po bankach z Wielkiej Brytanii, Francji czy Szwecji – wydającą czarną kartę VISA.
Produkt Noble Banku, poza bogatym pakietem usług dodanych i ubezpieczeń, wyróżnia oferowany z nią pakiet Concierge, będący autorskim pomysłem banku i jego spółki Noble Concierge.

PRZEŁOM W PROJEKTOWANIU KART

Karta Infinite w Noble Banku to produkt luksusowy – także ze względu na stronę wizualną. Za jej wygląd odpowiada studio Pininfarina Extra z Włoch, będące częścią grupy Pininfarina, specjalizującej się od 78 lat m.in. w projektowaniu samochodów.

Zlecając stworzenie wizerunku karty najlepszym na świecie projektantom, Noble Bank dokonał przełomu w dziedzinie projektowania luksusowych produktów finansowych. Według Paolo Pininfarina, wiceprezesa włoskiej grupy, stworzenie karty kredytowej mogłaby się wydawać prostym zadaniem projektowym. – Nie jest jednak łatwo sprawić, aby kawałek tworzywa budził uczucie podziwu i pożądania, symbolizując jednocześnie formę, pasję i emocje – powiedział Paolo Pininfarina, dodając, iż wierzy, że karta VISA Infinite Noble Banku pozwoli jej posiadaczowi poczuć się kimś wyjątkowym.

Do tej pory z pomysłów projektantów mody czy innych sław można było skorzystać, wybierając telefon komórkowy (m.in. LG, Motorola, Samsung), czy dokonując zakupów w salonach z wystrojem wnętrz (np. Habitat). Teraz wizerunek staje się jednym z elementów istotnych przy wyborze kart kredytowych z najwyższej półki, o czym w imieniu Noble Banku na spotkaniach prasowych opowiada Maciej Zień – czołowy polski projektant mody.

Na polskim rynku nie było jeszcze produktu finansowego zaprojektowanego z taką uwagą, dostosowanego do specyfiki bankowości prywatnej i oczekiwań zamożnych klientów.
– Osoby poszukujące produktów ekskluzywnych, zwracają szczególną uwagę na ich marki i wykonanie. W Noble Banku zauważyliśmy, że w rozwiązaniach finansowych dla zamożnych, poza parametrami finansowymi, liczy się także wizerunek produktu – mówi Krzysztof Spyra, Wiceprezes Zarządu Noble Banku. – Kartę kredytową zaprojektowaną przez designerów od zwykłej karty odróżnia tyle, ile pierścionek z brylantem od tego z cyrkonią, czy garnitur szyty na miarę od tego kupionego w popularnej sieci. Różnice są bezsprzeczne, chociaż mogłoby się wydawać, że ich lista jest krótka – podsumowuje Krzysztof Spyra.

INFINITE DLA WYBRANYCH

Karta VISA Infinite z logo Pininfarina oferowana będzie wybranym klientom Noble Banku, spełniającym określone kryteria majątkowe, związane w wysokością dochodów oraz aktywów. Limit na karcie – zgodnie z nazwą (w języku angielskim „infinite” oznacza „nieskończony”) – jest nieograniczony i ustalany indywidualnie, według potrzeb i możliwości posiadacza karty. Może więc wynosić nawet milion złotych lub więcej. Takie rozwiązanie pozwala czuć się pewnie w obliczu wyjątkowych zakupów czy egzotycznych podróży.


KARTA KREDYTOWA VISA INFINITE NOBLE BANK – najważniejsze parametry finansowe i udogodnienia:
- oprocentowanie nominalne dla transakcji bezgotówkowych i gotówkowych: 18,5 proc. (RRSO: 20,25 proc.)*;
- limit kredytowy w wysokości od 100 tys. zł – bez górnego progu, nieograniczony zgodnie z nazwą karty;
- bezpłatny pakiet usług dodanych i ubezpieczeń;
- opłata roczna za wydanie i obsługę karty: 900 zł (nie pobierana w wypadku dokonania w ciągu roku transakcji o wartości min. 60 tys. zł);
- okres bezodsetkowy (tzw. grace period): do 61 dni – najdłuższy na polskim rynku;
- opłata za wypłatę gotówki w bankomacie (w kraju i za granicą): bez opłat;
- możliwość wykonania przelewu poprzez infolinię Noble Banku oraz zmiany limitu transakcyjnego.


Ekskluzywne karty kredytowe Noble Banku – VISA Platinum i Infinite – oferowane są wyłączenie klientom banku. – Do końca 2008 r. karty z logo Pininfarina powinny trafić do kilkuset z ponad trzech tysięcy osób korzystających z naszych usług – deklaruje Krzysztof Spyra, Wiceprezes Zarządu Noble Banku.

„KARTA ZE SŁUŻĄCYM W PORTFELU”

Posiadacze kart kredytowych Noble Banku, poza nieograniczonym dostępem do pieniędzy na całym świecie, mogą korzystać z bogatych pakietów dodatkowych, gwarantujących bezpieczeństwo oraz ułatwiających podróżowanie i spędzanie czasu wolnego (ubezpieczenia i programy, m.in. Priority Pass, Priority Traveller oraz propozycje własne). Ich zakres uzależniony jest od rodzaju karty (Platinum lub Infinite).

Tym, co wyróżnia ofertę Noble Banku, jest autorska usługa Concierge, oferowana klientom przez spółkę zależną banku – Noble Concierge. Dzięki niej, klienci banku mogą korzystać z pomocy osobistych, dedykowanych konsultantów, którzy na życzenie zorganizują codzienne sprawy albo czas wolny. Ich rola w ramach usługi w znacznym stopniu uzależniona jest od wymagań klientów.
– Pod hasłem concierge w Noble Banku funkcjonują usługi, dzięki którym możemy towarzyszyć klientom w wielu sprawach, także tych związanych z wyjątkowymi okazjami. W ramach usługi organizujemy zamknięte spotkania, będące świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, planujemy czas wolny, pomagając realizować pasje klientów, i zajmujemy się sprawami, na które osoby zapracowane mogą nie mieć czasu. Dzięki własnemu zespołowi concierge gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie. Jest to niezwykle istotne w kontekście wypracowania długoterminowych relacji z naszymi klientami – mówi Michał Kulka, Dyrektor Marketingu Noble Banku i Prezes Zarządu spółki Noble Concierge.

Bogaty pakiet przywilejów i pomoc osobistych konsultantów pozwala zaoferować „kartę ze służącym w portfelu” – do dyspozycji w każdym czasie i miejscu.


KARTA KREDYTOWA VISA INFINITE NOBLE BANK – najważniejsze przywileje i ubezpieczenia:
- autorska usługa Concierge, gwarantowana przez Noble Concierge;
- program Priority Traveller oferujący dostęp do wybranych salonów SPA i uznanych pól golfowych na całym świecie, zniżki i przywileje w luksusowych hotelach, czy atrakcyjne warunki wynajmu samochodów;
- program Priority Pass zapewniający dostęp do ponad 500 ekskluzywnych salonów VIP na lotniskach w 90 krajach świata w prawie 300 miastach;
- bogaty pakiet ubezpieczeń oparty o: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – oba w kwocie 200 tys. zł, assistance w trakcie podróży (ubezpieczenie kosztów leczenia, pomocy prawnej, transportu medycznego, opóźnienia odlotu i bagażu), assistance w domu (serwis informacyjny, porady prawne i medyczne), ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji, zakupów i gotówki pobranej z bankomatu.


– Jesteśmy przekonani, że najnowsza oferta kart VISA Platinum i VISA Infinite, oferowanych w Noble Banku, jest najlepszą propozycją dla klientów bankowości prywatnej w Polsce. Mimo że specjalizujemy się w produktach finansowych, prezentujemy także produkty świetnie zaprojektowane i elastyczne, z czego jesteśmy dumni – podsumowuje Krzysztof Spyra, Wiceprezes Zarządu Noble Banku.

Warszawa, 24 czerwca 2008 r.
źródło: http://www.noblebank.pl/


* Roczna rzeczywista stopa oprocentowania Karty Kredytowej Noble Banku SA dla kwoty 100 tys. zł wynosi 20,25 proc. i jest obliczona zgodnie ze wzorem matematycznym, wskazanym w Załączniku do Ustawy z 20 lipca 2001 r. o kredycie konsumenckim (Dz. U. Nr 100 z 18.09.2001 r., poz. 1081) oraz założeniami wynikającymi z Ustawy z 22 maja 2003 o zmianie do Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz.U. Nr 109 z 27.06.2003 r., poz. 1030) 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Czarna VISA Infinite od Pininfariny... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora