Zur Navigation | Zum Inhalt
World Wealth Report 2008 - rozwój światowego bogactwa PDF Drukuj Email
17.08.2008.

Firmy CapGemini i Merrill Lynch jak co roku opublikowały światowy raport bogactwa – World Wealht Report 2008.

Główne tezy raportu są następujące:

- Światowa populacja osób zamożnych przekroczyła 10 milionów, przy czym największe wzrosty zanotowano w: Indiach, Chinach i Brazylii.

- Aktywa osób zamożnych wzrosły o 9,4% do kwoty US$ 40.7 trillion.

- Dynamika rozwoju bogactwa była różna na poszczególnych kontynentach.

- Klienci na rynkach wschodzących oczekują elastycznego modelu usług.

- Wraz ze wzrostem świadomości związanej z ochroną środowiska naturalnego, rośnie znaczenie inwestycji przyjaznych środowisku.

 

2007 był historią dwóch półroczy. Pierwsza połowa 2007 roku składała się ze stabilnego wzrostu światowego, podczas gdy druga połowa odznaczała sie znacznym zróżnicowaniem pomiędzy gospodarkami. Szczególnie gospodarka Stanów Zjednoczonych znacznie zwolniła. Jednakże silne wzrosty na rynkach wschodzących umożliwiły globalny wzrost HNWI. Chociaż realny wzrost gospodarczy i kapitalizacja rynkowa, dwa kluczowe elementy kreacji bogactwa, były słabsze niż w 2006 roku, światowy wzrost nadal był silny w 2007 roku i doprowadził do znaczącego wzrostu zarówno wartości aktywów jak i liczebności populacji HNWI. Ciągnięta przez wzrost kapitalizacji rynkowej na rynkach wschodzących, wartość aktywów HNWI wzrosła o 9,4% do kwoty US$ 4.7 trillion.W trakcie gdy kapitalizacja rynkowa na rynkach wschodzących osiągała znaczące wzrosty, Stany Zjednoczone, Europa i Azja musiały pogodzić się ze średnimi wynikami. Na przykład średnie wzrosty indeksów giełdy amerykańskiej zanotowały w 2007 roku 6,8% przy 17,3% w 2006 roku. Także większość europejskich i azjatyckich indeksów utrzymywała niski, kilkuprocentowy wzrost.

Pomimo problemów ekonomicznych, liczba Klientów HNWI kontynuje globalny wzrost zarówno we wschodzących jak i dojrzałych gospodarkach. Aby sprostać rosnącym, zróżnicowanym potrzebom Klientów, wiodące firmy wealth management powinny dostosować swoje usługi tak by były one dostosowane do specyfiki poszczególnych rynków. W tegorocznym raporcie właśnie na zagadnieniu dostosowania usług do potrzeb Klientów skupiono się w części „Spotlight”.

Z pełną wersją raportu można zapoznać sie na stronie CapGemini: http://www.us.capgemini.com/worldwealthreport08/

źródło: CapGemini U.S.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...World Wealth Report 2008 - rozwój ś... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora