Zur Navigation | Zum Inhalt
SEB - nowy konkurent w bankowości prywatnej PDF Drukuj Email
11.09.2008.

Jak wynika z dzisiejszego wydania "Rzeczpospolitej" do rywalizacji o najbogatszych klientów w Polsce włącza się oddział szwedzkiej grupy SEB.

"– Mamy już około 100 klientów, a w przyszłym roku chcemy co najmniej podwoić tę liczbę" – zapowiada Antoni Leonik, dyrektor zarządzający oddziałem bankowości prywatnej SEB w Polsce (od początku września działa jako oddział banku zagranicznego zarejestrowanego w Luksemburgu).

Bankowość prywatna SEB oferuje zarówno rachunki i produkty rozwijane lokalnie, jak też te związane z szerokimi możliwościami międzynarodowymi. Jeszcze w tym roku, poza warszawskim oddziałem operacyjnym, powstaną dwa następne – w Poznaniu i Katowicach. W przyszłym roku SEB planuje otworzyć oddziały w kolejnych miastach Polski. Otwierane placówki mają reprezentacyjny charakter i centralną lokalizację. Bankowość Prywatna SEB, to instytucja finansowa o ponad 150 letniej tradycji, która już dba o majątki zamożnych Skandynawów, Niemców, Szwajcarów i Brytyjczyków.

„Nasze działania to wynik głęboko przemyślanej strategii, która jest efektem wielopokoleniowych doświadczeń w bankowości prywatnej” - mówi Antoni Leonik, dyrektor zarządzający Bankowości Prywatnej SEB w Polsce. „Chcemy działać jak najlepsze na świecie banki prywatne, dlatego ogromną wagę przykładamy zarówno do zapewnienia od razu nieograniczonych możliwości inwestycyjnych i doradczych, jak i wysoko wykwalifikowanych private bankerów” – dodaje.

Docelowym klientem Bankowości Prywatnej SEB są majętni Polacy z minimalną kwotą aktywów powyżej 1 miliona złotych i to niekoniecznie wyłącznie w gotówce. To często właściciele wartościowych nieruchomości czy dobrze prosperujących firm. Od początku działalności bank świadczy również swoje usługi zamożnym „ekspatom” ze Skandynawii i Niemiec, których jest w Polsce około 400.

W Bankowości Prywatnej SEB współpraca klienta z jego osobistym bankierem rozpoczyna się od przygotowania dopasowanej do jego potrzeb strategii zarządzania majątkiem, zgodnej z dyrektywami MiFID (the Markets in Financial Services Directive, wprowadzonymi przez Parlament Europejski i Radę Europejską), mającymi chronić klientów przed błędnymi decyzjami inwestycyjnymi. „Klienci muszą mieć na bieżąco pełną wiedzę o stanie swojego majątku oraz o przyczynach i skutkach podejmowanych decyzji. Tylko w taki sposób możemy zyskać ich zaufanie i budować wielopokoleniowe relacje, a na takich nam zależy” – mówi Piotr Sawala, dyrektor sprzedaży i zastępca dyrektora zarządzającego Bankowości Prywatnej SEB. Szwedzi już od 2007 roku stosują się do tej nie ratyfikowanej jeszcze w Polsce dyrektywy.

Bankowość Prywatna SEB poprzez specjalną platformę transakcyjną – zabezpieczoną urządzeniem szyfrującym Digipass - daje możliwość inwestowania w akcje, obligacje i fundusze niemal z całego świata. Klienci SEB mają też do dyspozycji wiele innych rozwiązań dostępnych dla najbogatszych ludzi: prywatne fundusze inwestycyjne, fundacje lub spółki zagraniczne. Prywatni doradcy pomogą skonstruować indywidualną lokatę strukturyzowaną, przygotować spółkę do sprzedaży, zarządzić rozwodem, sprawami spadkowymi lub wieloma innymi finansowymi, prawnymi lub biznesowymi sferami życia.

źródło: http://www.prnews.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...SEB - nowy konkurent w bankowości p... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora