Zur Navigation | Zum Inhalt
Autografy w DolceStilNovo PDF Drukuj Email
21.09.2008.

DolceStilNovo butik inwestycyjny, specjalizujący się w inwestycjach alternatywnych zaproponował zakup autografów i manuskryptów historycznych postaci. Może być to jedna z opcji na uzupełnianie swojego portfela inwestycyjnego.

Rynek autografów rozwija się od dawna, szczególnie  na wyspach brytyjskich oraz za oceanem. Nie ma to jednak nic wspólnego ze zwykłym kolekcjonowaniem pamiątek. Poszczególne postaci podlegają szczegółowej ocenie w zależności od rozpoznawalności oraz dostępności i ilości pozostawionych dokumentów.

„Inwestycja w autografy, to obok zysku również okazja do wejścia w posiadanie unikatowych obiektów – mówi Krzysztof Maruszewski prezes Stilnovisti właściciela DolceStilNovo – Na tym rynku zysk przy odpowiednio skomponowanym zestawie osiąga zwykle nie mniej niż 10% w skali roku. Zakup rozliczany jest w funtach brytyjskich co dodatkowo podnosi atrakcyjność zakupu” – dodaje Maruszewski.

Brytyjska firma Frazes specjalizująca się w obrocie tym typem obiektów opracowała indeks, obrazujący kondycję rynku poprzez zmiany cen 30 najwyżej wycenianych nazwisk. W ciągu 10 ostatnich lat jego wartość wzrosła o 257 %.  Największe wzrosty odnotowały pisma Neila Armstronga (1057%), Fidela Castro (1066%) oraz George'a  Harrisona (1185%).

Ważnym elementem rynku autografów jest możliwość dość sprawnego zamykania transakcji poprzez wystawienie posiadanych obiektów na aukcjach, które są regularnie organizowane w Londynie. Autentyczność każdego z autografów jest poświadczona przez certyfikat wydany przez podmiot pośredniczący w sprzedaży.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też autografy królewskie w tym min królowej Wiktorii czy panujących z rodziny Windsorów, ich zmiana wartości jest jednak zdecydowanie mniejsza.

źródło: http://www.stilnovisti.pl/

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Autografy w DolceStilNovo ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora