Zur Navigation | Zum Inhalt
Dexia Asset Management w Polsce PDF Drukuj Email
13.12.2008.

Polska jest pierwszym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym rozpoczęła swoją działalność Dexia Asset Management. Polski rynek został przez to uznany za jeden z najbardziej perspektywicznych w tym regionie. Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła już zgodę na dystrybucję funduszy akcyjnych (w tym funduszy SRI) Dexia Asset Management, a w planach na 2009 rok znajduje się uruchomienie oferty funduszy obligacji oraz innych produktów inwestycyjnych.Dnia 6 października 2008 roku Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na dystrybucję 37 funduszy akcyjnych zarządzanych przez Dexia Asset Management.

W ofercie na rynku polskim znajdują się obecnie subfundusze z dwóch parasoli:
- Dexia Equities L – 32 subfundusze zarządzane metodą tradycyjną
- Dexia Quant – 5 subfunduszy zarządzanych z wykorzystaniem modeli ilościowych.

W najbliższym czasie planowane jest poszerzenie oferty produktowej o dodatkowe fundusze. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie funduszy obligacyjnych w I kwartale 2009 (subfundusze zdywersyfikowane geograficznie o różnych strategiach inwestycyjnych), a w dalszej perspektywie również funduszy hedgingowych. Dexia Asset Management, jako lider rynku funduszy hedgingowych w Europie kontynentalnej, zarządza aktywami wartości ponad 8 miliardów EUR w strategiach alternatywnych. Dalsze plany produktowe Dexia Asset Management obejmują wprowadzenie funduszy strukturyzowanych z ochroną kapitału. Fundusze te będą miały charakter otwarty i są zarządzane aktywnie w oparciu o różne strategie inwestycyjne. Ponadto Dexia Asset Management, jako jeden z liderów w zakresie oferty produktów SRI, planuje również wprowadzenie oferty inwestycji odpowiedzialnych społecznie.

„Ugruntowana pozycja w Europie oraz doświadczenie we wprowadzaniu funduszy na kolejne rynki pozwala nam wierzyć w szybki rozwój naszej działalności w Polsce. Zróżnicowana oferta naszej firmy będzie znakomitym uzupełnieniem dotychczasowej oferty funduszy dostępnej na polskim rynku” – mówi Katarzyna Łomnicka kierująca Dexia Asset Management w Polsce.

Oferta Dexia Asset Management jest skierowana zarówno do klientów instytucjonalnych (m.in. towarzystw ubezpieczeniowych i funduszy emerytalnych) jak i klientów indywidualnych (będzie dostępna poprzez zewnętrzne sieci dystrybucji). Dexia Asset Management nie wprowadza minimalnych kwot inwestycji. Dzięki temu inwestor może budować zdywersyfikowany portfel w oparciu o nasze fundusze już przy niewielkich kwotach.

W ofercie funduszy Dexia Asset Management już notyfikowanych na polskim rynku wprowadziliśmy 14 funduszy z klasą aktywów zabezpieczoną w polskich złotych. Oznacza to dla inwestora możliwość korzystania ze wzrostu wartości aktywów na całym świecie bez ponoszenia ryzyka walutowego.

Dexia Asset Management zdecydowała się wprowadzić na polski rynek fundusze wypłacające dywidendę. Dzięki temu inwestor będzie otrzymywał wypłaty z funduszu corocznie, niezależnie od koniunktury na rynku.

źródło: Dexia Asset Management

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Dexia Asset Management w Polsce ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora