Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowe instrumenty lokacyjne BRE Banku. PDF Drukuj Email
19.02.2005.

BRE Bank SA proponuje Klientom posiadającym rachunki Private Banking, nowe możliwości lokowania i inwestowania kapitału. Nową propozycją BRE Banku są tzw.lokaty hybrydowe, które łączą w sobie zalety zarówno klasycznej lokaty bankowej, jak i inwestycji na rynku kapitałowym oraz operacji na rynku walutowym. Lokata hybrydowa jest transakcją łączącą jednocześnie trzy elementy: lokaty bankowej (zapewnia bezpieczeństwo zainwestowanego kapitału, określony czas inwestycji, gwarantowane odsetki), inwestycji na rynku kapitałowym lub surowców (oprocentowanie zależy od zmiany cen aktywu bazowego i może przynieść dodatkowy, ponadprzeciętny zysk, charakterystyczny dla inwestycji na rynkach akcji, surowców czy towarów), inwestycji na rynku walutowym (wypłata kwoty lokaty oraz odsetek może nastąpić w innej walucie niż została założona lokata). Oprocentowanie lokaty hybrydowej składa się z dwóch części: odsetek gwarantowanych (jeśli są określone), odsetek dodatkowych, uzależnionych od zmian wartości aktywu bazowego np. akcji, indeksów, surowców lub towarów oraz związanych z możliwością przewalutowania lokaty. Podstawową cechą różniącą lokatę hybrydową od popularnej wśród Klientów BRE Banku lokaty inwestycyjnej, jest szansa osiągnięcia znacznie wyższego oprocentowania w zamian za możliwość dokonania przez Bank operacji przewalutowania kwoty lokaty oraz należnych odsetek. BRE Bank zapewnia swoim Klientom również możliwość emisji lokat dokonywanych na specjalne życzenie Klienta. W takim wypadku minimalna kwota lokaty nie może być niżsaniż 500.000 zł.

W dniach 21-22 lutego będą przyjmowane zapisy na sześciomiesięczne lokaty hybrydowe:

Lokata hybrydowa USD TOWER 1- adresowana jest do tych Klientów banku, którzy posiadają na rachunkach dolary amerykańskie i przewidują dalsze, niekorzystne w ich wypadku, tendencje do osłabienia się USD względem polskiej waluty. W zależności od kształtowania się kursu USD do PLN w granicach poniżej 3,17 - 2,87 otrzymają oni oprocentowanie lokaty na poziomie 3 % - przedział 9% - 15% p.a.. Jeżeli kurs USD/PLN na trzy dni przed dniem zakończenia lokaty będzie wyższy od 3,30 wówczas kwota lokaty zostanie przewalutowana na PLN po kursie 3,30.

Lokata hybrydowa PLN TOWER 2- jest propozycją dla tych Klientów banku, którzy posiadają na swych rachunkach złotówki i chcą skorzystać a osłabieniu się USD w stosunku do PLN. W zależności od kształtowania się kursu USD do PLN w granicach poniżej 3,3 - 2,9 otrzymają oni oprocentowanie lokaty na poziomie 1 % - przedział 11% - 19% p.a.. Jeżeli kurs USD/PLN na trzy dni przed zakończeniem lokaty będzie niższy od 2,85 wówczas kwota lokaty wraz z odsetkami (w przedziale 11-19%) zostanie przewalutowana na USD po kursie 2,85..

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowe instrumenty lokacyjne BRE Bank... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora