Zur Navigation | Zum Inhalt
Dexia Banque Internationale a Luxembourg (Dexia BIL) - oferta z Luxemburga PDF Drukuj Email
21.12.2008.

Na pytania privatebanking.pl odpowiada Pani Agnieszką Noël-Druzd - Doradca Dexia BIL

Czy mogłaby Pani nam przybliżyć bank Dexia ?

Grupa Dexia jest jedną z największych instytucji finansowych w strefie euro, zatrudnia ponad 35.000 kompetentnych pracowników w 37 krajach. Grupa Dexia powstała w 1996 roku z połączenia dwóch instytucji odgrywających pierwszoplanową rolę w finansowaniu sektora lokalnego w Europie, czyli banków : le Crédit Communal de Belgique i le Crédit Local de France.

Przedmiotem działalności grupy są :
- Usługi finansowe dla sektora publicznego i finansowanie projektów
- Usługi finansowe dla osób prywatnych i dla przedsiębiorstw
- Zarządzanie aktywami
- Usługi dla inwestorów
- Zarządzanie środkami płynnymi i rynkami finansowymi

Przeważająca część kapitału Dexii jest w posiadaniu wielkich i znamienitych akcjonariuszy. Serce tego akcjonariatu stanowią: Państwo belgijskie (zarówno federacja jak i jej jednostki), Holding Communal i Arcofin, jak również Państwo francuskie i Caisse des Dépôts et Consignations (Kasa Depozytowa).

Jaka jest rola Dexia Banque Internationale a Luxembourg w ramach grupy DEXIA ?

Historia banku Dexia Banque Internationale a Luxembourg (Dexia BIL) sięga utworzenia banku Banque Internationale a Luxembourg w 1856 roku w sercu Europy, w Luksemburgu. Jest to jeden z najstarszych banków w tym kraju, cieszący się uznaniem za swoje doświadczenie w zakresie usług. Bank ten wskutek przekształceń stał się członkiem grupy Dexia. Duże znaczenie dla działalności Dexia BIL ma fakt, funkcjonowania na terenie Luxemburga. Kraj ten jest bowiem ekspertem w dziedzinie bankowości prywatnej posiadając na na swoim terytorium ponad 150 banków, które prowadzą między innymi usługi powiernicze dla klientów zagranicznych.

Działalność Dexia BIL opiera się przede wszystkim na bankowości prywatnej. Bank jest wyspecjalizowany w tych usługach, związanych głównie z obsługą oszczędności i  inwestycji dla zamożniejszych klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Dexia BIL działa nie tylko lokalnie, ale rozwija też na arenie międzynarodowej, dla grupy Dexia, bankowość prywatną poprzez prowadzenie różnych placówek grupy w świecie (Bahrajn, Dania, Jersey, Księstwo Monako, Singapur, Szwajcaria, Urugwaj, i w formie spółki joint venture, Hiszpania).

Jakie doświadczenie ma Dexia BIL w zakresie bankowości prywatnej ?

W dziedzinie bankowości prywatnej Dexia BIL jest ekspertem w całościowym zarządzaniu majątkiem osób prywatnych. Bankowość prywatna łączy biegłość analizy majątku i planowanie finansowe, dla solidnego zarządzania portfelem i rzeczoznawstwa majątkowego. Działalność ta opiera się na nieugiętych wartościach : Odpowiedzialności, Jasności, Zaangażowaniu, osiąganiu wysokich Wyników i Przejrzystości. Dexia BIL poprzez plasowanie się na głównych miejscach wśród prywatnych banków Europy jest instytucją prestiżową. Oferuje ona wydajne rozwiązania w planowaniu majątkiem i inwestowaniu oszczędności zamożnych klientów indywidualnych. Dexia proponuje szeroką gamę dyskrecjonalnych rozwiązań zaadoptowanych do Waszych potrzeb w dziedzinie inwestycji i zarządzania portfelem.

Jak krótko może Pani określić Państwo Waszą ofertę ?

Myślę, że naszą największą wartością jest zespół wielokierunkowych, wysokokwalifikowanych i doświadczonych doradców w zarządzaniu majątkiem. Oferujemy pełną paletę usług z zakresu private banking. W szczególności obejmuje ona: pomoc w zarządzaniu i strukturacji majątku, wgłębną diagnostykę majątkową, indywidualne doradztwo i adekwatne rozwiązania, dzięki biegłości nabytej w międzynarodowej sieci swoich banków. Należy też podkreślić szczególną rolę tajemnicy bankowej i poufności, tak charakterystyczną dla Luxemburga.

Czy możliwa jest obsługa polskich Klientów przez Dexia BIL ?

Tak oczywiście, zainteresowane osoby proszę o bezpośredni kontakt:

Agnieszka Noël-Druzd
tel. 00352 45 90 50 23
email : Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Dziękuję za rozmowę.

Więcej informacji o Dexia BIL  znaleźć też można bezpośrednio na stronie banku: www.dexia-bil.lu

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »