Zur Navigation | Zum Inhalt
BRE Bank zachęca klientów do inwestowania na giełdzie PDF Drukuj Email
19.01.2009.
BRE Private Banking & Wealth Management zaoferował swoim Klientom nową lokatę inwestycyjną „Butterfly” powiązaną z indeksem giełdowym 20 największych spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Inwestycja oparta o kontrakty terminowe na indeks WIG20 gwarantuje całkowitą ochronę zainwestowanego kapitału, a krótki czas jej trwania umożliwia uzyskanie satysfakcjonującego wyniku inwestycyjnego. 

Strategia produktu daje możliwość zarabiania na wzroście wartości kontraktów terminowych na WIG20 w przedziale 0% - 2X%. Maksymalny zysk z inwestycji (X%) zostanie podany w dniu startu lokaty, tj. 28 stycznia 2009 r. i będzie nie mniejszy niż 14%. Przykładowo: jeśli X wyniesie 18%, zysk z inwestycji będzie równy stopie zwrotu z aktywa bazowego, w przypadku gdy na koniec trwania lokaty wzrost wartości kontraktów terminowych na WIG20 znajdzie się w przedziale od 0% do 18%. Jeśli jednak stopa zwrotu z aktywa bazowego znajdzie się w przedziale od 18% do 36%, wówczas zysk z inwestycji będzie równy 36% pomniejszony o tę stopę.

Wartość aktywa bazowego będzie sprawdzana dwukrotnie, w dniu startu lokaty oraz na trzy dni robocze przed jej zakończeniem, czyli 25 stycznia 2010 r.

„Dotychczasowy wysoki poziom stóp procentowych w Polsce pozwalał na oferowanie wysokooprocentowanych lokat bankowych. W czasach niestabilności na rynkach, tego typu inwestycje jeszcze do niedawna stanowiły atrakcyjną alternatywę dla rynków kapitałowych”- mówi Katarzyna Heuchert, dyrektor ds. Rozwoju Oferty Produktowej w BRE Private Banking & Wealth Management. ”Sytuacja ta zmienia się stopniowo. Oczekiwany w tym roku spadek stóp procentowych powinien doprowadzić do obniżenia atrakcyjności lokat i powrotu części inwestorów na giełdę. Decyzja Rady Polityki Pieniężnej z grudnia 2008r. o obniżeniu stóp procentowych o 0,75% jest prawdopodobnie jedną z wielu tego typu interwencji w najbliższym okresie”- dodaje.

„Pobudzić popyt i poprawić sytuację w gospodarce powinno też obniżenie stóp procentowych przez amerykański Fed oraz poluzowanie polityki monetarnej przez większość pozostałych banków centralnych na świecie. Niskie poziomy stóp procentowych na świecie mogą doprowadzić do powrotu do carry – trade, czyli pożyczania taniego pieniądza z rynków rozwiniętych na rzecz ulokowania ich na rynkach rozwijających się, do których zaliczana jest Polska”- dodaje Katarzyna Heuchert.

Produkt BRE Banku, dzięki gwarancji ochrony 100% kapitału, jest wolny od ryzyka poniesienia straty. Przy wpłacie środków na lokatę, nie są pobierane opłaty wstępne. Dodatkowo lokata wolna jest od opłat za zarządzanie i prowizji od zysku.

Klienci BRE Private Banking & Wealth Management zainteresowani inwestycją mogą włączyć ją do swojego portfela już przy zaangażowaniu 25 tys. PLN. Subskrypcja potrwa do 28 stycznia br.

źródło: BRE Bank
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...BRE Bank zachęca klientów do inwest... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora