Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowa lokata inwestycyjna BRE Banku: remedium na spadki cen akcji WIG20. PDF Drukuj Email
05.03.2005.

Do dnia 10 marca 2005 r. BRE Bank SA przyjmuje wpłaty subskrypcyjne na nową 9,5 miesięczną lokatę inwestycyjną w PLN, której ostateczne oprocentowanie zależeć będzie od spadku wartości kontraktów terminowych na indeks WIG20. Minimalna kwota lokaty dla Klientów Private Banking wynosi 20 000 PLN. Najnowsza oferta lokaty inwestycyjnej BRE Banku jest wyjściem naprzeciw potrzebom Klientów banku, którzy prognozują ryzyko niepowodzeń inwestycji kapitałowych, związanych z ewentualnym spadkiem cen na polskim rynku akcji.

Ostateczne oprocentowanie nowej lokaty inwestycyjnej BRE Banku zależeć będzie od spadku wartości kontraktów terminowych na indeks WIG20, odwzorowujący notowania cen akcji 20 największych polskich spółek. Udział oprocentowania lokaty (tzw. partycypacja) w spadku indeksu zależy od warunków rynkowych w dniu otwarcia lokaty i będzie wynosić ok. 55% wartości spadków. Oznacza to, że w przypadku określenia partycypacji na tym poziomie oraz przy założeniu 20-procentowego spadku wartości kontraktów terminowych na indeks WIG20, w okresie trwania lokaty, oprocentowanie za okres trwania lokaty wyniosłoby 11% (0,55 X 0,2) co daje aż 14% zysku w skali rocznej. Dokładny poziom partycypacji będzie podany w dniu otwarcia lokaty i zawarty w umowie z bankiem, zaś wyznacznikiem spadków wartości kontraktów terminowych na indeks WIG20 będzie ich wartość w dniu 16 grudnia 2005 r. (ew. spadek w stosunku do wartości z dnia otwarcia lokaty).

Ważnym udogodnieniem dla tych inwestorów, którzy na lokacie zdeponują co najmniej 200 000 PLN, jest możliwość złożenia wniosku o wypłatę przedterminowych odsetek dodatkowych. Rozwiązanie to – np. przy znacznym spadku wartości kontraktu terminowego na indeks WIG20 oraz jednoczesnych przewidywaniach Klienta co do poprawy koniunktury giełdowej – zapewnia możliwość wypłaty należnych odsetek w dowolnym czasie trwania lokaty. Dzięki temu Klient ma możliwość optymalizacji swoich zysków i modyfikowania strategii inwestycyjnej, w zależności od zmieniających się warunków rynkowych. W takim przypadku odsetki dodatkowe wypłacane są najpóźniej trzeciego dnia roboczego po dniu złożenia wniosku, natomiast kapitał lokaty wypłacany jest w planowanym dniu zakończenia depozytu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowa lokata inwestycyjna BRE Banku:... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora