Zur Navigation | Zum Inhalt
Credit Suisse Luksemburg wchodzi do Polski PDF Drukuj Email
01.10.2009.

Credit Suisse Luksemburg otworzył w Warszawie oddział private bankingu. Chce przyciągnąć klientów, którzy mają minimum 4 mln zł wolnych aktywów. Szwajcarzy uważają, że kryzys to dobry czas, by wykazać przewagę CS nad innymi graczami na polskim rynku - napisała "Dziennik Gazeta Prawna".

"– To jest bardzo dobry okres do wejścia do Polski – zapewnia Władysław T. Bartoszewski, dyrektor generalny Credit Suisse odpowiedzialny za bankowość prywatną. Szwajcarów nie zraża kryzys finansowy, a Bartoszewski zapewnia, że właśnie teraz jest dobry czas, by wykazać przewagę Credit Suisse nad innymi graczami na polskim rynku. – Zajmiemy się nie tylko gotówką klientów, ale ich nieruchomościami, firmami, sprawami spadkowymi i optymalizacją podatków – wylicza.", pisze gazeta.

"Bank CS zapewnia, że polscy bogacze będą mieli taką samą ofertę jak Niemcy czy Francuzi, poza dostępem do niektórych derywatów i funduszy, na których sprzedaż nie pozwala polskie prawo. Czy wejście CS oznacza przetasowania na rynku? – Będzie to wyzwanie dla tych banków, które operują w segmencie najbogatszych, z najwyższej półki, w który celuje CS – mówi Jacek Taraszkiewicz, dyrektor Departamentu Private Bankingu w ING BS.", czytamy dalej.

Więcej szczegółów w "Dzienniku Gazeta Prawna" w artykule Dariusza Styczka pt. "Bankowcy walczą o portfele najbogatszych Polaków".


źródło: Gazeta Prawna

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Credit Suisse Luksemburg wchodzi do... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora