Zur Navigation | Zum Inhalt
db Gwarancja - trzecia edycja PDF Drukuj Email
28.02.2010.

W Deutsche Bank PBC po raz trzeci można zainwestować w roczny ubezpieczeniowo-inwestycyjny produkt strukturyzowany db Gwarancja – Rok Pegaza. Produkt, oferowany wraz z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA, umożliwia inwestowanie na rynkach towarów i zapewnia 100-proc. ochronę zainwestowanej składki. Trzecia subskrypcja db Gwarancji – Rok Pegaza potrwa do 24 marca 2010 r.

Produkt db Gwarancja – Rok Pegaza oferowany jest wspólnie z Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA w postaci grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie. Produkt zapewnia 100-procentową ochronę zainwestowanej składki (czyli składki pomniejszonej o opłatę wstępną) na koniec okresu odpowiedzialności.
 
- db Gwarancja - Rok Pegaza jest produktem o relatywnie niedługim, bo rocznym horyzoncie inwestycyjnym. Dzięki temu jest ciekawą alternatywą dla lokat terminowych – mówi Konrad Wąsiel z Departamentu Centrum Inwestycyjne Deutsche Bank PBC.

Strategia produktu to Risk Stabilised Aquantum Pegasus EL Strategy (USD) powiązana z zachowaniem kontraktów terminowych na 24 surowce z sektorów: energetycznego, metali, surowców rolnych i żywca. W oparciu o dwie uzupełniające się strategie inwestowania, jednocześnie przyjmowana jest długa i krótka pozycja na określone kontrakty. – Zysk z inwestycji zależeć będzie od tego, o ile wynik na koniec inwestycji przekroczy poziom wyjściowy indeksu – komentuje Konrad Wąsiel.

Potencjał zysku z realizowanej strategii jest nieograniczony z góry, natomiast udział inwestora w zysku na koniec okresu odpowiedzialności wyniesie od 57,50 do 77,50 proc.

Opłata wstępna wynosi do 0,5 proc. od wpłacanej składki. Minimalna składka to 2000 zł. W przypadku wcześniejszej rezygnacji wypłacana jest wartość wykupu, której wysokość uzależniona jest od liczby miesięcy pozostałych do końca okresu odpowiedzialności.

Klient objęty jest ochroną ubezpieczeniową i może wskazać jednego lub więcej uprawnionych do otrzymania świadczenia w razie swojej śmierci. Kwota stanowiąca świadczenie ubezpieczeniowe z tytułu zgonu Ubezpieczonego nie jest objęta podatkiem od spadków i darowizn.

Parametry db Gwarancji – Rok Pegaza:
- Forma prawna: grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie
- Ubezpieczyciel: Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA
- Okres odpowiedzialności: 1 rok
- Początek okresu odpowiedzialności: 29.03.2010 r.
- Data obserwacji końcowej: 29.03.2011 r.
- Waluta: PLN
- Minimalna składka: 2 000 zł
- Współczynnik udziału: ustalony zostanie 23.03.2010 r. i będzie mieścić się w przedziale od 57,50 do 77,50%
- Ochrona kapitału: 100% zainwestowanej składki na koniec okresu odpowiedzialności
- Opłata wstępna: do 0,5%, pobierana od wpłaconej składki
- Zysk z inwestycji nie jest opodatkowany od zysków kapitałowych

Dodatkowo, jeśli Klient zdecyduje się na inwestycję w db Gwarancję – Rok Pegaza, będzie mógł na promocyjnych warunkach, w ramach tzw. db Duetu Korzyści, przystąpić do ubezpieczenia db Polisa. W ramach oferty db Duet Korzyści, oprocentowanie db Polisy jest wyższe i dla 6-miesięcznego okresu odpowiedzialności wynosi 5,35%, co odpowiada zyskowi z tradycyjnej lokaty podlegającej opodatkowaniu od zysków kapitałowych o poziomie oprocentowania 6,60%.

Warunkiem przystąpienia do ubezpieczenia jest wypełnienie deklaracji oraz opłacenie składki. Promocja obejmuje db Polisy realizowane we współpracy z TU Allianz Życie S.A.

Minimalna kwota inwestycji w db Duet Korzyści wynosi 20 tys. zł. W tym rozwiązaniu maksymalnie 25 proc. środków można wpłacić na db Polisę, a 75 proc. zainwestować w db Gwarancję – Rok Pegaza.

źródło: Deutsche Bank

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...db Gwarancja - trzecia edycja ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora