Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowe produkty strukturyzowane w ING PDF Drukuj Email
03.03.2010.

ING Bank Śląski oferuje klientom kolejne dwa produkty strukturyzowane - Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Siła Złotego" oraz „Euro Stoxx50 wzrost". Oba produkty są dostępne w ofercie do 26 marca br.

Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Siła złotego" to 12-to miesięczny program inwestycyjno-ubezpieczeniowy z jednorazową wpłatą skierowany do klientów detalicznych. Jego dochodowość zależy od zachowania się kursu złotego względem euro i wyliczana jest w oparciu o kurs średni publikowany przez Narodowy Bank Polski.

„W ostatnich dniach zakończyły się produkty IPU, które oferowaliśmy rok temu, a których dochodowość wynikała ze zmiany wartości kursu złotego względem euro. Dochód, jaki otrzymali nasi klienci, którzy wtedy skorzystali z tej oferty wyniósł 8% p.a. Produkty miały charakter ubezpieczeniowy, więc wygenerowany w ten sposób zysk nie podlega opodatkowaniu tzw. „podatkiem Belki". Tym samym, dochód klientów z tych produktów jest analogiczny do dochodu z otwartej rok temu 12-to miesięcznej lokaty bankowej z nominalnym oprocentowaniem, blisko 10%. Wierzymy, że potencjał złotego jeszcze się nie wyczerpał i dlatego zdecydowaliśmy się na ponowne zaoferowanie tego typu produktu" - powiedział Dariusz Maliszewski, Manager Wydziału Produktów Inwestycyjnych i Bancassurance w ING Banku Śląskim.

Plan Ubezpieczeniowy „Euro Stoxx50 wzrost" to program inwestycyjno-ubezpieczeniowy z jednorazową wpłatą skierowany do klientów segmentu Personal Banking. Dochód w produkcie uzależniony jest od wzrostu wartości Indeksu Dow Jones Euro Stoxx50.  Okres inwestycji to 24 miesiące.

Subskrypcje IPU „Siła złotego" i „Euro Stoxx50 wzrost" będą prowadzone w dniach od 1 do 12, a następnie od 19 do 26 marca b.r. Minimalna kwota inwestycji dla obu produktów to 10 tysięcy złotych.

Produkty strukturyzowane oferowane przez ING Bank Śląski, poza możliwością osiągnięcia zysku, dają pełną gwarancję zainwestowanego kapitału w dacie ich zakończenia.

źródło: Biuro prasowe  ING Banku Śląskiego S.A.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowe produkty strukturyzowane w ING ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora