Zur Navigation | Zum Inhalt
Chiński Express w Deutsche Bank PBC PDF Drukuj Email
16.04.2010.

Deutsche Bank PBC rozpoczął zapisy w ramach piątej subskrypcji certyfikatów strukturyzowanych, których emitentem jest londyński Deutsche Bank AG. Instrumentem bazowym certyfikatów jest indeks HSCEI, odzwierciedlający zachowanie akcji największych i najbardziej płynnych chińskich spółek notowanych na giełdzie w Hongkongu. Subskrypcja certyfikatów w oddziałach Deutsche Bank PBC potrwa do 28 kwietnia br.

Certyfikaty Chiński Express to instrument finansowy o 3-letnim horyzoncie inwestycyjnym, dopuszczony do publicznego obrotu w Polsce. Jego emitentem jest Deutsche Bank AG w Londynie.
 
Konstrukcja certyfikatów pozwala na osiąganie zysków zarówno w przypadku wzrostu cen akcji spółek indeksu HSCEI, jak i w okresie stagnacji. Instrument umożliwia uzyskanie stopy zwrotu w postaci kuponu o wartości od 9,5 do 13,5 proc. w skali roku, przy czym jego ostateczna wartość zostanie ustalona 27 kwietnia br.

Zgodnie z założeniami, od daty emisji, w 6-miesięcznych okresach instrument będzie podlegał obserwacjom. Jeśli wartość indeksu w dniu obserwacji osiągnie poziom równy poziomowi początkowemu indeksu, wówczas emitent zakłada możliwość wcześniejszego wykupu certyfikatów.

Wartość kuponu (która ostatecznie zostanie podana przez emitenta nie później niż 1 dzień przed końcem subskrypcji) wzrasta liniowo wraz z długością okresu inwestycji, zgodnie z przyjętymi założeniami.

Ryzyko, które ponosi Inwestor, ograniczone jest dzięki mechanizmowi „poduszki finansowej”. Bariera na poziomie 70 proc. poziomu początkowego indeksu HSCEI powoduje, że zainwestowany kapitał jest chroniony przed spadkami na rynku akcji pod warunkiem, że wartość tego indeksu nie spadnie w jakimkolwiek dniu inwestycji więcej niż o 30 proc. od poziomu początkowego.

Certyfikaty denominowane są w złotych. Wartość nominalna (a zarazem cena emisyjna) 1 certyfikatu wynosi 100 zł. Zapisów można dokonywać na co najmniej 10 certyfikatów.

Po zakończeniu subskrypcji Deutsche Bank AG planuje złożenie wniosku o dopuszczenie Certyfikatów Chiński Express.

źródło: Biuro Prasowe Deutsche Bank PBC

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Chiński Express w Deutsche Bank PBC ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora