Zur Navigation | Zum Inhalt
Światowi bogacze wg Forbes PDF Drukuj Email
10.05.2010.

Kwietniowy polski numer Forbesa przyniósł podsumowanie amerykańskiej listy najbogatszych ludzi na świecie 2010. Oto pierwsza dziesiątka:


1. Carlos Slim Helu - 53,5 mld USD
2. Bill Gates - 53 mld USD
3. Warren Buffett - 47 mld USD
4. Mukesh Ambani - 29 mld USD
5. Lakshmi Mittal - 28,7 mld USD
6. Larry Ellison - 28 mld USD
7. Bernard Arnault - 27,5 mld USD
8. Eike Batista - 27 mld USD
9. Amancio Ortega - 25 mld USD
10. Karl Albrecht - 23,5 mld USD

W stosunku do roku ubiegłego bohaterowie listy najbogatszych ludzi świata odzyskali sporą część utraconego w kryzysie majątku. Największą niespodzianką rankingu jest zmiana na stanowisku lidera - został nim bowiem meksykanski potentant branży telekomunikacyjnej Carlos Slim Helu. Na opublikowanej w amerykańskim wydaniu liście, znalazły się osoby z 55 krajów, w tym z Polski. na miejscu 463 jest Jan Kulczyk, za nim Zygmunt Solorz-Żak (nr 488), Leszek Czarnecki (nr 721) i Michał Sołowow (nr 937).

W polskim numerze znalazły sie również artykuły dotyczące bohaterów listy. Przede wszystkim przybliżono sylwetkę Numeru 1 - Carlosa Slima - opisując jego drogę do zdobycia majątku. Nastepnie na zaznaczonej mapie świata przedstawiono geografię fortun (czyli jak zmieniła się liczba najbogatszych w poszczególnych krajach, a także komu przybyły nowe dolary bogactwa. Zamieszczono także artykuł o Brazylijczyku Eike Batiście, który dokonał największego skoku na liście "Forbesa" - zwiększając swój majątek w ciągu roku o 19,5 mld dolarów.

Szczegóły w kwietniowym numerze Forbes.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Światowi bogacze wg Forbes ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora