Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowości w Deutsche Bank PBC PDF Drukuj Email
16.05.2010.

Deutsche Bank PBC na początku maja wprowadził nowe produkty: bezstykowe karty kredytowe oraz Certyfikaty Bonus Limitowany db WIG20.

Nowe bezstykowe karty kredytowe Deutsche Bank PBC Premium Club.

Deutsche Bank PBC wprowadził do oferty dwie nowe karty kredytowe z logo MasterCard – Deutsche Bank Premium Club Silver i Deutsche Bank Premium Club Gold. Obie karty wyposażone zostały w technologię płatności zbliżeniowych MasterCard® PayPassTM oraz atrakcyjny pakiet ubezpieczeniowy, w tym ubezpieczenie Assistance Auto VIP. Równocześnie nowe karty kredytowe Deutsche Bank oferowane są w ramach programu lojalnościowego Premium Club.

Karty kredytowe Deutsche Bank Premium Club wydawane są w dwóch wersjach o zróżnicowanych parametrach – Silver i Gold. Obydwie karty posiadają zarówno pasek magnetyczny, jak i chip. Dodatkowo wyposażone zostały w nowoczesną technologię płatności zbliżeniowych PayPass. Umożliwia ona dokonywanie szybkich płatności, polegających na przyłożeniu karty do specjalnego terminala, bez konieczności podawania jej sprzedawcy. Transakcje o wartości do 50 PLN nie wymagają potwierdzenia kodem PIN, a w przypadku zakupów powyżej tej kwoty płatność stale przebiega zbliżeniowo, ale musi zostać zautoryzowana PIN-em. Sieć punktów akceptujących płatności zbliżeniowe wciąż rośnie. Obecnie można ich dokonywać między innymi w salonach EMPIKu, McDonald’sie, sieci sklepów spożywczych Żabka, Salonikach Prasowych Kolporter, Coffee Heaven i na wybranych stadionach Ekstraklasy oraz podczas 7 najważniejszych festiwali kulturalnych.

– Ogromną zaletą naszych nowych kart kredytowych jest nowoczesna technologia płatności bezstykowych PayPass, która błyskawicznie zdobywa rynek transakcji niskokwotowych. Eksperci szacują, że do końca roku w portfelach Polaków znajdzie się prawie 2 miliony „zbliżeniówek”. Z naszego nowego rozwiązania powinni być zadowoleni przede wszystkim Klienci ceniący czas i bezpieczeństwo. Jest to nie tylko technologia szybka i wygodna, bez której już niebawem nie będziemy w stanie wyobrazić sobie codziennych płatności. Nasze nowe karty są jednocześnie kartami partnerskimi, umożliwiającymi gromadzenie punktów w ramach prestiżowego programu lojalnościowego Premium Club skierowanego do Klientów segmentu Premium – mówi Waldemar Jarek, Dyrektor Departamentu Kart Kredytowych Deutsche Bank PBC.

- Karty kredytowe MasterCard PayPass mają wszystkie cechy zwykłych kart, a więc pozwalają płacić za zakupy w sklepie, czy dokonywać transakcji w Internecie. Oprócz tych standardowych cech są wyposażone w technologię PayPass - wprowadzoną przez MasterCard w USA 8 lat temu. Dzięki wygodzie i łatwości zakupów, technologia ta pozwala rozwinąć płatności kartowe w nowych obszarach. Także w sytuacjach, w których dominuje gotówka – tam, gdzie najważniejsza jest szybkość: w barach typu fast food, w kioskach, w aptekach, automatach, kinach, środkach komunikacji i obiektach sportowych. Kart PayPass możemy używać także na stadionach, czy koncertach. Wkrótce będziemy ich mogli używać także podczas nowych imprez masowych, takich jak festiwale – mówi Krzysztof Drzyzga, New Business Development Manager polskiego oddziału MasterCard Europe.

Nowe karty kredytowe Deutsche Bank PBC powstały we współpracy z Premium Club, pierwszym multipartnerskim programem lojalnościowym w Polsce. Wszystkie transakcje bezgotówkowe dokonywane kartami kredytowymi Deutsche Bank Premium Club są premiowane punktami lojalnościowymi programu, które następnie można wymienić na nagrody. Ponadto, płacąc kartami w punktach partnerskich programu – na stacjach Statoil i za usługi ubezpieczeniowe Link4, Klienci otrzymują dodatkowe punkty od Partnerów programu. Nowi posiadacze kart kredytowych Deutsche Bank Premium Club po aktywacji będą premiowani punktami bonusowymi.

– Marka Premium Club cieszy się dużą rozpoznawalnością. To jeden z liderów na polskim rynku multipartnerskich programów lojalnościowych. Klienci posługujący się kartami kredytowymi Deutsche Bank Premium Club będą mogli przy okazji codziennych zakupów, korzystając z szerokiej funkcjonalności produktu, jednocześnie szybciej zdobywać punkty, które można wymieniać na atrakcyjne upominki. Wszystkie transakcje przy użyciu kart kredytowych Deutsche Bank Premium Club będą premiowane punktami, które zebrane na koncie będzie można wymienić na nagrody, zebrane w specjalnym katalogu, zaprojektowanym tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – komentuje Ewa Pupek, Prezes Premium Club.

Karty kredytowe Deutsche Bank Premium Club Silver i Gold wyposażone zostały także w pakiet ubezpieczeń Assistance Auto VIP (we współpracy z Europ Assistance), umożliwiający korzystanie z szerokiej oferty usług w razie wypadku drogowego, kradzieży pojazdu, awarii samochodu lub przebicia opon czy braku paliwa. W ramach usługi ubezpieczyciel może naprawić uszkodzone auto w miejscu zdarzenia lub odholować je do warsztatu, a kierowca i pasażerowie mogą liczyć na zakwaterowanie w hotelu i samochód zastępczy. Dla kart w wersji Silver pakiet działa na terenie Polski, a dla kart Gold – w całej Europie.

Poza wyżej wymienionymi funkcjonalnościami, karty kredytowe Deutsche Bank posiadają szeroki zakres ubezpieczeń oraz usług dodatkowych. Bezpłatny pakiet Bezpieczna Podróż zapewnia ochronę podczas podróży zagranicznej; NNW, zwrot kosztów leczenia, pomoc Assistance, ochronę w przypadku utraty lub opóźnienia w dostarczeniu bagażu, opóźnienia bądź odwołania lotu oraz odpowiedzialności cywilnej. Pakiet Bezpieczna Karta zapewnia ochronę na wypadek nieuprawnionego użycia karty, rabunku gotówki wypłaconej z bankomatu, rabunku kart i dokumentów oraz utraty bądź uszkodzenia towaru zakupionego kartą. Pakiet Gwarancja Spłaty to pomoc w pokryciu zadłużenia na karcie w przypadku utraty pracy, trwałej niezdolności do pracy lub zgonu. Karty Deutsche Bank Premium Club Gold oferują również dostęp do programu Concierge.

Karty kredytowe Deutsche Bank Premium Club umożliwiają zniesienie opłaty za wydanie karty
(60 PLN karta Silver i 200 PLN karta Gold) – wystarczy wykonanie jednej dowolnej transakcji kartą w ciągu miesiąca od dnia aktywacji. Dodatkowo, Klienci, którzy w ciągu roku dokonają transakcji o łącznej sumie 12 000 PLN (dla karty Silver) i 24 000 PLN (dla karty Gold) zostaną również zwolnieni z opłaty rocznej za użytkowanie karty w kolejnym roku.

Poza transakcjami zbliżeniowymi nowe Karty umożliwiają dokonywanie tradycyjnych transakcji bezgotówkowych, a także wypłat gotówkowych, transakcji na odległość (np. zakupów internetowych, zamówień telefonicznych), jak i dokonywania przelewów i zleceń stałych na wskazany rachunek bankowy bezpośrednio z rachunku karty. Ponadto umożliwiają one rozkładanie wybranych transakcji bezgotówkowych na atrakcyjnie oprocentowane raty, oraz wydłużenie, nawet do 86 dni, okresu bezodsetkowego dzięki usłudze „Wakacje od spłaty” pozwalającej na odroczenie spłaty kwoty minimalnej o 1 cykl rozliczeniowy.

Karty Deutsche Bank Premium Club oferują także dostęp do programu rabatowego „Strefa Rabatów”, obejmującego wiele atrakcyjnych ofert i zniżek, w tym m.in. zniżki na zakupy w salonach SMYK, Roy, Smith's, Cartoon Planet, VIP Collection, Big Star, Wine House, Kodak, Dermika Salon&Spa, Denique czy w salonach fryzjerskich Franck Provost, a także rabat w Poza Showroom, Greenestablishment Showroom, Scabal, czy Indivi Design Store, oraz w prestiżowych butikach, takich jak max Max Mara, Flash, Galilu, Laura Boutique, Serek-Shop, Warszawska Nike, Blueberry.

Certyfikaty Bonus Limitowany db WIG20 – roczna inwestycja strukturyzowana powiązana z indeksem WIG20

Deutsche Bank PBC wprowadził do oferty certyfikat strukturyzowany Bonus Limitowany db WIG20, który umożliwia osiągnięcie zysku zarówno w okresie wzrostów, jak i umiarkowanych spadków akcji indeksu WIG20. Emitentem certyfikatów jest londyński Deutsche Bank AG. Produkt, w trakcie pierwszej subskrypcji, dostępny jest w oddziałach Deutsche Bank PBC do 27 maja br.

Certyfikaty Bonus Limitowany db WIG20 to instrument finansowy dopuszczony do publicznego obrotu w Polsce. Ich emitentem jest Deutsche Bank AG w Londynie. Emisja przewidziana jest na 8 czerwca 2010 r.

Certyfikaty Bonus Limitowany db WIG20 powiązane są z wynikami indeksu giełdowego 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW. Jeśli w okresie rocznej inwestycji indeks WIG20 nie spadnie do poziomu 80 procent swojej wartości początkowej lub poniżej tego poziomu, wówczas zysk wyniesie od 9,5 do 12,5 procent (ostateczna wartość bonusa zostanie ustalona przez emitenta dzień przed zakończeniem subskrypcji, czyli 26 maja br.).

W przypadku spadku indeksu do poziomu 80 procent wartości z początku inwestycji lub poniżej tego poziomu, zysk z certyfikatów będzie zależał od wartości indeksu WIG20 w końcowej dacie wyceny i będzie równy stopie zwrotu z indeksu, ograniczonej z góry do wartości z przedziału od 9,5 do 12,5 procent. – Konstrukcja produktu – z barierą na poziomie 80 procent poziomu początkowego indeksu WIG20 – zapewnia ochronę kapitału przed ewentualnymi spadkami na rynku akcji, ale pod warunkiem, że w czasie inwestycji indeks WIG20 nie spadnie do poziomu bariery – tłumaczy Monika Pawlak, menedżer ds. produktów strukturyzowanych z Departamentu Centrum Inwestycyjne Deutsche Bank PBC.

Inwestycja trwa rok. – Certyfikaty Bonus Limitowany db WIG20 przeznaczone są dla Inwestorów, którzy w ciągu najbliższego roku oczekują stabilizacji na krajowym rynku akcji – dodaje Monika Pawlak.

Opłata subskrypcyjna wynosi 0,5 procent od wpłacanego kapitału. Minimalna kwota inwestycji to 1000 zł. Emitent, czyli Deutsche Bank AG planuje wprowadzić certyfikaty do obrotu na GPW, co umożliwi inwestorom ewentualne wcześniejsze wycofanie się z inwestycji.

Podstawowe parametry certyfikatów Bonus Limitowany db WIG20:
- Forma prawna: certyfikat
- Emitent: Deutsche Bank AG, Londyn
- Rating emitenta: A+ (S&P), Aa1 (Moody’s)
- Waluta: PLN
- Wartość nominalna: 100 złotych
- Cena emisji: 100 zł za 1 certyfikat; powiększona o opłatę subskrypcyjną 0,50 zł
- Minimalna kwota inwestycji: 1000 zł (10 certyfikatów)
- Aktywo bazowe: indeks WIG20
- Zapadalność: 1 rok
- Okres subskrypcji: do 27 maja 2010 r.
- Data emisji: 8 czerwca 2010 r. 
- Dzień ustalenia poziomu początkowego: 8 czerwca 2010 r.
- Dzień ustalenia poziomu końcowego: 8 czerwca 2011 r.
- Dzień zapadalności: 15 czerwca 2011 r.
Wszystkie szczegóły dotyczące certyfikatów dostępne są w prospekcie emisyjnym


źródło: Biuro prasowe Deutsche Banku.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowości w Deutsche Bank PBC ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora