Zur Navigation | Zum Inhalt
Fotografie - inwestycją PDF Drukuj Email
29.10.2010.

Wartość prac polskich fotografów ma dziś wyjątkowe możliwości wzrostu – przekonują eksperci. Jak z nich skorzystać? Niebawem dowiedzą się o tym Klienci BRE Banku. BRE jako pierwsza instytucja komercyjna w Polsce rozpoczyna kompleksowy program, który zapozna przyszłych kolekcjonerów z rynkiem fotografii i jego potencjałem inwestycyjnym.

Istotny wzrost cen fotografii na światowym rynku sztuki oraz zbliżone tendencje na rynku polskim sprawiają, że fotografia zaczyna być doceniana i postrzegana jako atrakcyjna inwestycja. Ceny zdjęć np. w USA, Niemczech czy Wielkiej Brytanii osiągają w tym roku rekordowo wysokie poziomy.

To ciekawy rynek i dlatego chcemy pomóc naszym Klientom go zrozumieć, zarówno w wymiarze estetycznym, jak i inwestycyjnym – tłumaczy Małgorzata Anczewska, Dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej BRE Banku i prezes BRE Wealth Management.

Zdaniem ekspertów, w Polsce, gdzie rynek sztuki, a zwłaszcza fotografii nie jest jeszcze tak rozwinięty, ciągle możliwe jest pozyskiwanie fotografii w niskich, w stosunku do ich faktycznej rynkowej wartości, cenach.

Ta sytuacja może wkrótce ulec zmianie – przekonuje Marika Kuźmicz, historyk sztuki, ekspert rynku fotografii. W tym roku najsłynniejsze na świecie, międzynarodowe targi fotografii Paris Foto, które odbywają się w listopadzie w Paryżu, prezentować i promować będą fotografię z Europy Środkowej i Wschodniej, w szczególności z Polski. Może się więc okazać, że to rok przełomowy dla polskich artystów – dodaje.

Właśnie ten moment mogą z naszą pomocą wykorzystać Klienci BRE Private Banking i Wealth Management. Wiemy, że takie innowacyjne, niestandardowe podejście do inwestowania jest przez klientów szczególnie doceniane – podkreśla Małgorzata Anczewska.

BRE Bank zaplanował dla swoich Klientów cykl prelekcji, spotkań i wykładów, mających na celu przybliżenie idei kolekcjonowania fotografii, ułatwienie poruszania się na rynku sztuki oraz analizę tendencji rynkowych. Program zainauguruje już 28 października Kolekcjonerska Aukcja Fotografii, która odbędzie się w centrali BRE Banku. Licytację poprowadzi Marek Grzybowski, który licytuje m.in. od lat na aukcjach koni w Janowie Podlaskim.

źródło: BRE Bank 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Fotografie - inwestycją ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora