Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowe usługi BRE Bank dla najbogatszych PDF Drukuj Email
18.11.2010.

BRE wdraża nowe usługi dedykowane Klientom Private Banking i Wealth Management. W ramach usługi wealth management Klienci otrzymają kompleksową obsługę dotyczącą wszystkich składników majątku, zarówno finansowych jak i niefinansowych. W ofercie BRE dla najbogatszych pojawiają się nowe rozwiązania z zakresu doradztwa inwestycyjnego. Usługa obejmuje także doradztwo podatkowe.

Zmiany są odpowiedzią na nową rzeczywistość rynkową. - Bankowość prywatna zmieniła w ostatnich dwóch latach swoje oblicze. Globalny kryzys finansowy pokazał, jak ważna jest nie tylko umiejętność pomnażania majątku, ale przede wszystkim ochrona kapitału w trudnych czasach. Tym samym, paradoksalnie zwiększyła się świadomość istnienia usług private banking i wzrosło zainteresowanie klientów usługami doradczymi – wyjaśnia Małgorzata Anczewska, Dyrektor Bankowości Prywatnej BRE Bank i Prezes BRE Wealth Management.

Nowoczesne usługi dla najzamożniejszych to nie tylko efektywne zagospodarowanie aktywów płynnych klienta. Brany jest pod uwagę jego cały majątek, w tym na przykład nieruchomości lub kolekcja dzieł sztuki, plany na przyszłość, sytuacja rodzinna, czy poziom akceptowanego ryzyka. Takie właśnie podejście wdraża BRE PB&WM. - Zdecydowaliśmy się zmienić kierunek rozwoju oferty – od asset management, czyli zarządzania aktywami, w stronę wealth management, czyli kompleksowego zarządzania majątkiem. Dużego znaczenia nabierają przy tym usługi w zakresie optymalizacji podatkowej czy transferu międzypokoleniowego – tłumaczy Anczewska.

BRE PB&WM kieruje swoje usługi do najzamożniejszych osób, oferta skierowana jest bowiem do klientów dysponujących wolnymi środkami finansowymi w wysokości miliona złotych. W ramach usług doradztwa inwestycyjnego w zakresie alokacji aktywów, klient będzie mógł skorzystać z oferty tzw. portfeli modelowych. Na podstawie pełnej analizy struktury majątku klienta (aktywów i pasywów) eksperci BRE PB & WM zaproponują strategię dopasowaną do indywidualnych potrzeb, horyzontu inwestycyjnego, a także poziomu akceptacji ryzyka. Kolejnym etapem jest wybór na zasadzie otwartej architektury produktowej odpowiednich rozwiązań z oferty dostępnej na rynku polskim i rynkach zagranicznych. Powyżej 2 mln zł aktywów bank zapewni klientowi w pełni zindywidualizowaną usługę doradztwa w ramach portfela inwestycyjnego, z wykorzystaniem szytych na miarę rozwiązań.

- Coraz większym zainteresowaniem bardzo zamożnych klientów cieszy się usługa zindywidualizowanego doradztwa inwestycyjnego w zakresie aktywnej alokacji w różne klasy aktywów: dług, akcje, instrumenty alternatywne, nieruchomości. Nie interesują ich już konkretne produkty bankowe – oczekują znacznie więcej – kompleksowej oferty nakierowanej na realizację zdefiniowanych celów. To właśnie będzie naszym zadaniem w relacji z klientami – tłumaczy Małgorzata Anczewska.

Polscy klienci zamożni to przede wszystkim przedsiębiorcy. Dla takich osób kompletne rozwiązanie finansowe uwzględnienia planowane inwestycje czy na przykład sprzedaż firmy. Z myślą o nich BRE wprowadza do oferty doradztwo biznesowe. - Coraz częściej klienci, zwłaszcza właściciele firm poszukują doradcy, który weźmie pod uwagę nie tylko ich osobiste finanse, ale też majątek firmowy. Dlatego zadaniem naszego wealth managera jest podnoszenie efektywności biznesu klienta, w tym na przykład doradztwo w zakresie optymalizacji podatkowej – tłumaczy Małgorzata Anczewska. Propozycje optymalizacji są przygotowywane w oparciu o obowiązujące przepisy we współpracy ze sprawdzonymi partnerami, wyspecjalizowanymi kancelariami prawnymi.

W Polsce możemy mówić o 12 do 15 tysiącach osób, których status określa się jako „bardzo zamożne”. BRE PB & WM ocenia ich aktywa na około 70 - 90 mld zł. Najczęściej stosowanym przez banki w Polsce kryterium które umożliwia Klientowi korzystanie z usług bankowości prywatnej jest posiadanie wolnych środków w wysokości miliona złotych. Potencjał wzrostu rynku usług bankowości prywatnej w Polsce BRE szacuje na ok. 7 – 8 proc. w ciągu najbliższego roku. Aktualnie z usług BRE PB & WM korzysta 4800 klientów, których łączna wartość aktywów wynosi 5,6 mld PLN.

 źródło: BRE Bank SA 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowe usługi BRE Bank dla najbogatsz... ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora