Zur Navigation | Zum Inhalt
Złoto w BZ WBK PDF Drukuj Email
16.02.2011.

Od dziś klienci Banku Zachodniego WBK mogą przez całą dobę kupić złoto inwestycyjne przez internet. Złoto pochodzi z Mennicy Polskiej S.A., która na życzenie klientów zapewnia odkup złotych sztabek.

Bank Zachodni WBK i Mennica Polska uruchomiły sklep internetowy oferujący klientom Banku złoto inwestycyjne najwyższej próby 999,9. Aby kupić złote sztabki wystarczy wejść na strony specjalnie przygotowanego sklepu internetowego http://sklep.mennica.com.pl/bzwbk/. Można to zrobić przez strony http://www.wystarczysiec.pl, http://www.bzwbk.pl lub przez serwis BZWBK24 internet. Następnie należy przejść do sklepu przygotowanego przez Bank i Mennicę Polską. Intuicyjna nawigacja sklepu umożliwia zakup, a rozliczenie transakcji dokonywane jest bezpośrednio poprzez system szybkich płatności Przelew24. Złoto zostanie dostarczone przez Mennicę Polską do klienta w ciągu kilku dni.

Złoto proponowane klientom Banku Zachodniego WBK pochodzi z Mennicy Polskiej, firmy która jest jedynym producentem złotych sztabek inwestycyjnych w kraju i największym podmiotem na tym rynku w Polsce. Złoto oferowane jest po bieżących cenach Mennicy Polskiej, które uwzględniają notowania kruszcu na londyńskiej giełdzie oraz notowania złotego względem dolara. Mennica Polska gwarantuje wszystkim zainteresowanym klientom odkup sztabek o wadze powyżej 1 grama ze swoim logiem. Wartość jednej transakcji dokonywanej poprzez sklep internetowy została ograniczona do 100 tys. zł. Transakcje o wyższej wartości można dokonywać kontaktując się bezpośrednio z Mennicą Polską.
Złoto inwestycyjne jest atrakcyjną formą alternatywnej inwestycji ze względu na wysoką odporność na kryzysy gospodarcze czy polityczne. W naszym kraju zainteresowanie złotem znacząco zwiększyło się po wejściu Polski do Unii Europejskiej, kiedy złoto inwestycyjne zostało zwolnione z VAT.

W 2010 roku Polacy kupili ok. 1500 kilogramów złota inwestycyjnego, z czego ponad 50 proc. w Mennicy Polskiej. W tym roku ilość sprzedawanego w kraju złota powiększy się prawdopodobnie o kolejne 10 proc. i przekroczy 1600 kilogramów.

Mennica Polska jest firmą o 245 letniej tradycji i jedynym producentem monet obiegowych oraz kolekcjonerskich dla Narodowego Banku Polskiego oraz innych emitentów.

źródło: Bank Zachodni WBK

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Złoto w BZ WBK ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora