Zur Navigation | Zum Inhalt
"Stopa Zysku" w Raiffeisen Banku PDF Drukuj Email
16.02.2011.

Raiffeisen Bank Polska proponuje swoim klientom wyjątkową na rynku dwuletnią lokatę strukturyzowaną, opartą o zmiany stóp procentowych, z której zysk może sięgnąć 10% w skali roku przy zachowaniu pełnej gwarancji kapitału.


Do 21 lutego klienci Raiffeisen Bank Polska mogą zainwestować w produkt strukturyzowany, z którego zysk uzależniony jest od zmian stóp procentowych na krajowym rynku. „Stopa Zysku” to nowatorska dwuletnia inwestycja, dla której instrumentem bazowym jest stawka oprocentowania 6-miesięcznych pożyczek na rynku międzybankowym WIBOR 6M. Produkt zapewnia 100% ochronę kapitału w dniu wygaśnięcia lokaty.

Inwestor otrzymywać będzie co pół roku kupon w wysokości 5%, jeśli stawka WIBOR 6M utrzyma się w określonym przedziale. Daty obserwacji ustalono na 22 sierpnia 2011 r., 22 lutego i 22 sierpnia 2012 r. oraz 21 lutego 2013 r. Dla pierwszych dwóch dat WIBOR 6M musi znajdować się w przedziale od +maks. 30 do +min. 65 punktów bazowych w stosunku do poziomu z 22 lutego 2011 r. Dla ostatnich dwóch dat ten przedział wynosi od +maks. 50 do +min. 85 punktów bazowych. Przy czym szerokość zakresów wynosić będzie minimalnie 40 punktów. Każda półroczna wypłata odsetek jest niezależna od przyznania pozostałych kuponów.

„Nasza lokata to wyjątkowy instrument pozwalający zarabiać na oczekiwanych zmianach stóp procentowych. Obecnie rynki zakładają, że dokonana w styczniu przez bank centralny podwyżka stóp to początek cyklu, a ich łączna skala wyniesie ok. 100 punktów bazowych. W ślad za tym będą rosły krótkoterminowe stawki WIBOR, w tym 6-miesięczna. Według ekonomistów naszego banku, stawka WIBOR 6M wzrośnie w ciągu najbliższego roku do ok. 5% i pozostanie na takim poziomie przez kolejne miesiące. Jeśli te przewidywania się sprawdzą, to inwestorzy powinni cieszyć się co roku zyskiem w wysokości 10%” – powiedziała Ewa Grzywacz z Departamentu Bankowości Inwestycyjnej i Analiz Ekonomicznych Raiffeisen Bank Polska.

Inwestorzy nie ponoszą żadnych opłat za zarządzanie ani za nabycie produktu. Minimalna kwota lokaty to 5000 zł.

źródło: Raiffeisen Bank Polska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu..."Stopa Zysku" w Raiffeisen Banku ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora