Zur Navigation | Zum Inhalt
Sukces Noble Banku PDF Drukuj Email
15.04.2011.

Informując o produktach strukturyzowanych warto przyjrzeć się ich wynikom, szczególnie tam, gdzie Klienci zyskali. Właśnie w ostatnich dniach w Noble Banku przypadł termin zapadalności dwóch produktów strukturyzowanych: „Szybki Kurs na Zysk” (subskrypcja 1) oraz „ Kurs na Zysk (subskrypcja 2). Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie konstrukcji produktu inwestycyjnego oraz korzystnej sytuacji ekonomicznej, Klienci Noble Banku i Open Finance, który wybrali te właśnie produkty, mogą cieszyć się ponadprzeciętnym zyskiem w wysokości 60,08% (SKnZ 1) i 31,39% (KnZ 2). Zysk ten zwolniony był z podatku od zysków kapitałowych ze względu na formę prawną produktu.

„Sukces, jakim niewątpliwie są wyniki zakończonych produktów to rezultat przemyślanej strategii w tworzeniu produktów inwestycyjnych, jaką od wielu lat kierują się zarówno Open Finance jak i Noble Bank. Bardzo szeroka paleta produktowa pozwala na dywersyfikację portfela inwestycyjnego, a dostęp do wielu rynków daje możliwość na osiągniecie ponadprzeciętnych zysków z ochroną kapitału” – mówi Przemysław Guberow, Dyrektor Zarządzający Obszarem Zarządzania Produktem Getin Noble Bank S.A.
Produkty strukturyzowane z ochroną kapitału cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród Klientów Noble Bank, jak również Open Finance. Stanowią one bardzo korzystną alternatywę zarówno dla lokat, jak i obarczonych wysokim ryzykiem, tradycyjnych produktów inwestycyjnych. Zakończone 9 marca br. dwie subskrypcje oferowanych przez Noble Bank produktów strukturyzowanych przyniosły Klientom ponadprzeciętne zyski, przez co pozytywnie wyróżniły się na tle rynku. Według raportu portalu Structus.pl tylko 23,89% zakończonych w 2010 roku subskrypcji produktów strukturyzowanych przyniosło zysk na poziomie ponad 10%.

„Szybki Kurs na Zysk” i „Kurs na Zysk” to dwuletnie produkty strukturyzowane, z ochroną kapitału, dostępne wyłącznie dla Klientów Noble Bank i Open Finance. Oba produkty powstały we współpracy  z Grupą TU Europa, liderem polskiego rynku bankassurance. „Szybki Kurs na Zysk” to produkt przeznaczony dla bardziej agresywnych inwestorów, oferujący 80% ochrony kapitału. W zamian Klienci otrzymują gwarancję współczynnika partycypacji na poziomie 88%. Zaletą produktu jest także jego forma prawna (polisa na życie i dożycie), dzięki której Klienci nie są zobowiązani do płacenia podatku od inwestycji kapitałowych. „Kurs na Zysk” zakłada wzrost indeksu WIG20 i pozwala Klientom na czerpanie korzyści z poprawy koniunktury polskiej gospodarki. Konstrukcja produktu daje Klientom 100% ochronę zainwestowanego kapitału oraz pozwala na nie płacenie tzw. podatku Belki. 20 lutego br. zakończyła się pierwsza subskrypcja „Kurs na Zysk”, która przyniosła Klientom 33,69% zysku, co można porównać z zyskiem z opodatkowanej inwestycji na poziomie 41,59%.
 
W najbliższych tygodniach zakończą się kolejne subskrypcie produktów strukturyzowanych „Kurs na Zysk” i „Szybki Kurs na Zysk”, których wyniki będą zbliżone do zakończonych już edycji.

źródło: Noble Bank

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Sukces Noble Banku ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora