Zur Navigation | Zum Inhalt
42 procent zysku w db PDF Drukuj Email
09.06.2011.

Trzecia edycja Certyfikatów strukturyzowanych Express db WIG20 w Deutsche Bank PBC zakończyła się po trzech latach zyskiem w wysokości 42 procent.

Certyfikaty Express db WIG20 to instrument finansowy o maksymalnie 3-letnim horyzoncie inwestycyjnym, wyemitowany przez Deutsche Bank AG w Londynie i dopuszczony do publicznego obrotu w Polsce. Konstrukcja certyfikatów Express db WIG20 pozwalała na osiąganie zysku zarówno w przypadku wzrostu cen akcji spółek wchodzących w skład indeksu WIG 20, jak i w okresie stagnacji na warszawskiej giełdzie.

Zgodnie z warunkami emisji trzeciej edycji Certyfikatów Express db WIG20, w trzeciej dacie obserwacji został spełniony warunek wypłaty kuponu. Wartość indeksu bazowego, czyli WIG20  na zamknięciu w dniu obserwacji 6 czerwca 2011 r. wyniosła 2 868,98 i była wyższa od wartości indeksu z pierwotnej daty wyceny referencyjnej 2 864,57. Inwestycja zakończyła się po 3 latach zyskiem w wysokości 42 procent.Bezpośrednia inwestycja w koszyk akcji odzwierciedlający indeks WIG20 w tym samym czasie przyniosłaby zysk w wysokości 0,15 procent.

– Wynik osiągnięty przez certyfikaty Express db WIG20 jest wyjątkowo wysoki w relacji do wyniku osiągniętego przez indeks WIG20 w tym okresie. Mechanizm autocall, w który wyposażony był produkt, umożliwił po trzech latach wypłatę zakumulowanego wysokiego zysku w chwili zrealizowania się scenariusza inwestycyjnego, czyli powrotu indeksu WIG20 do poziomów sprzed trzech lat – mówi Monika Pawlak, menedżer ds. produktów strukturyzowanych z Departamentu Centrum Inwestycyjne, Deutsche Bank PBC.

Do tej pory Deutsche Bank PBC przeprowadził 15 subskrypcji Certyfikatów Express db WIG20. Dotychczas zakończyło się 14 edycji tego produktu.

źródło: Deutsche Bank PBC S.A.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...42 procent zysku w db ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora