Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowy produkt w Raiffeisen PDF Drukuj Email
20.06.2011.

Do 29 czerwca Raiffeisen Bank Polska prowadzi zapisy na nowy półroczny produkt strukturyzowany Naftowy Zysk, z którego zyski uzależnione są od sytuacji na rynku ropy naftowej. Inwestorzy mają zapewnioną 100% gwarancję zwrotu kapitału w dniu rozliczenia.

„Drożejąca ropa naftowa bije po kieszeni wszystkich, nie tylko kierowców. Wiele instytucji przewiduje dalszą zwyżkę cen tego surowca. Co więcej, Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) właśnie podwyższyła własną prognozę popytu na ropę przez kolejne pięć lat. Naftowy Zysk oferuje zabezpieczenie przed ewentualnym wzrostem cen paliw” – mówi Ewa Grzywacz, odpowiedzialna za produkty strukturyzowane w Raiffeisen Bank Polska.

Odsetki zostaną przyznane pod warunkiem, że cena baryłki ropy naftowej Brent na koniec inwestycji wzrośnie o przynajmniej 6 dolarów za baryłkę. Inwestorzy otrzymają 0,50% w skali roku za każdy dolar wzrostu ceny ropy powyżej 6 dolarów. Jeżeli cena ropy wzrośnie o więcej niż 26 dolarów, przyrost oprocentowania zostaje zatrzymany. Maksymalny możliwy zysk do osiągnięcia to 10% w skali roku, czyli 5% za okres inwestycji.

Produkt jest dostępny dla szerokiego grona klientów banku – kwota minimalna inwestycji to 5.000 zł. Bank nie pobiera przy zakupie żadnych opłat. W przypadku wcześniejszego wycofania środków z inwestycji klient ponosi opłatę w wysokości maksymalnej 2,80% (opłata maleje z każdym dniem liniowo do 0% ostatniego dnia inwestycji).

 źródło: Raiffeisen Bank Polska, PRNEWS.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowy produkt w Raiffeisen ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora