Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowy produkt w ING PDF Drukuj Email
19.07.2011.

ING Bank Śląski we współpracy z ING Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie oferuje klientom Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Stawiam na spadek CHF”. Dochodowość nowego produktu jest uzależniona od zmiany wartości złotego w stosunku do franka szwajcarskiego. Subskrypcja trwa od 18 do 29 lipca  br.

Wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnim czasie spowodowały umocnienie się franka szwajcarskiego w stosunku do waluty Unii Europejskiej, a co z tego wynika, również w stosunku do naszej złotówki. W konsekwencji od kilku tygodni obserwujemy jak cena szwajcarskiej waluty bije kolejne rekordy ceny. Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Stawiam na spadek CHF” to propozycja dla tych klientów, którzy wierzą, ze obecnie rekordowo wysoki kurs szwajcarskiej waluty w stosunku do polskiego złotego spadnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Potencjalny dochód z tej inwestycji może wynieść maksymalnie 8,1% w skali roku, co można porównać do tradycyjnej lokaty oprocentowanej na 10,0% w stosunku rocznym - powiedział Dariusz Maliszewski, Manager Wydziału Produktów w ING Banku Śląskim.

Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Stawiam na spadek CHF” jest 12 miesięcznym ubezpieczeniem na życie i dożycie, w którym ochronę ubezpieczeniową zapewnia ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Najważniejsze parametry produktu to:
- minimalna kwota inwestycji: 3 000 zł,
- aktywo bazowe: kurs CHF/PLN,
- na koniec okresu ubezpieczenia 100-proc. gwarancja wpłaconych środków i możliwość osiągnięcia zysku w maksymalnej wysokości 8,1% - uzależnionego od zachowania się kursu walutowego CHF/PLN.

 Warto zauważyć, że:
- przystąpienie do ubezpieczenia nie wiąże się z dodatkowymi opłatami,
- brak podatku od dochodów kapitałowych (podatku Belki) uzyskanych w okresie inwestycji,
- wpłaty dokonane na poczet składki w okresie subskrypcji będą oprocentowane 3,25% w skali roku,
- odsetki naliczone za okres subskrypcji powiększają wpłatę na poczet składki.

Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Stawiam na spadek CHF” jest dostępny we wszystkich oddziałach ING Banku Śląskiego oraz za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej ING BankOnLine.

źródło: ING Bank Śląski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowy produkt w ING ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora