Zur Navigation | Zum Inhalt
Raiffeisen - struktura w euro PDF Drukuj Email
11.09.2011.

Raiffeisen Bank Polska oferuje klientom posiadającym euro lokatę inwestycyjną, z której zysk może sięgnąć 4,5% przy pełnej gwarancji wpłaconego kapitału.

Posiadacze oszczędności w euro mają możliwość osiągnięcia dużo wyższych zysków niż z tradycyjnej lokaty bankowej. Raiffeisen Bank Polska oferuje do 16 września produkt strukturyzowany o nazwie „Eurolokata” rozliczany w euro, którego oprocentowanie uzależnione jest od kursu EUR/PLN.

Lokata trwa rok i w dniu rozliczenia inwestor może liczyć na zysk w wysokości maksymalnie 4,5 procent. Warunkiem naliczenia oprocentowania jest znalezienie się kursu w dniu obserwacji końcowej poniżej kursu początkowego pomniejszonego o 10 groszy. Odsetki wynosić będą 0,15 pkt proc. p.a. za każdy grosz różnicy pomiędzy kursem początkowym pomniejszonym o 10 gr a kursem końcowym.

Warto porównać wysokość potencjalnej stopy zwrotu z tego instrumentu z wysokością oprocentowania lokat bankowych. W Raiffeisen Bank Polska depozyt roczny we wspólnej walucie (kwota od 20.000 euro) przyniesie 1,4% odsetek, co jest pochodną niskiego poziomu stóp procentowych w strefie euro. Prognozy walutowe ekonomistów Grupy Raiffeisen wskazują na stopniowe umacnianie się złotego w relacji do euro do poziomu 3,85 EUR/PLN w czerwcu 2012 r.

„Eurolokata” gwarantuje zwrot 100 proc. ulokowanych środków na koniec inwestycji w przypadku niespełnienia warunków wypłaty odsetek. Za nabycie lokaty nie jest pobierana prowizja. Minimalna jej kwota to 5 tys. euro.

źródło: Raiffeisen Bank Polska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Raiffeisen - struktura w euro ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora