Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowość w w Raiffeisen Banku PDF Drukuj Email
12.09.2011.

Od 12 do 28 września w oddziałach Raiffeisen Bank Polska można składać zapisy na ubezpieczenie strukturyzowane „Teraz polskie spółki”.

Nowy prudukt Raiffeisen Banku to inwestycja oparta na koszyku sześciu polskich firm wchodzących w skład indeksu WIG20: KGHM, Pekao SA, PKN Orlen, PKO BP, PZU i TP SA. Wbudowana strategia auto call stwarza możliwość wypłaty zysku po spełnieniu zakładanego scenariusza inwestycji już po roku jej trwania.

„Inwestycja przeznaczona jest dla osób, które chcą zainwestować w największe oraz najbardziej płynne spółki polskiej giełdy i jednocześnie chcą mieć 95% gwarancję ochrony kapitału w dacie zakończenia inwestycji. Atrakcyjność tego rozwiązania podnosi ostatnia przecena akcji spółek, która tworzy przestrzeń do przyszłych wzrostów” – podkreśla Agnieszka Rudnicka, odpowiedzialna za produkty strukturyzowane w Raiffeisen Banku.

Klient uzyskuje 95% gwarancję kapitału oraz możliwość uzyskania premii w wysokości jedno-, dwu-, lub trzykrotności rocznego kuponu, jeśli w terminie rocznych obserwacji ceny akcji wszystkich sześciu spółek będą wyższe lub równe ich wartości początkowej. Produkt daje więc trzy szanse na zysk. Jeśli po 12 miesiącach od daty rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej cena akcji każdej z sześciu spółek będzie równa lub wyższa od ceny początkowej, klient otrzyma 95% wpłaconego kapitału oraz od 12 do 16% premii. Jeżeli warunek ten nie zostanie spełniony, produkt automatycznie przedłużony zostanie o kolejny rok. Jeśli w dniu drugiej obserwacji cena akcji spółek, na których oparty jest produkt, będzie wyższa od wyjściowej, struktura zakończy się wypłatą 95% kapitału oraz premii z przedziału od 24 do 32% wpłaconej kwoty. Analogiczna sytuacja wystąpi w razie spełnienia warunku po trzecim roku, wtedy klient otrzyma zwrot 95% kapitału oraz od 36 do 48% premii. Jeśli warunek nie zostanie spełniony, klient otrzyma świadczenie w wysokości 95% wpłaconej kwoty.

Ostateczna wysokość rocznego kuponu, na podstawie którego określana będzie wysokość premii, zostanie podana przed rozpoczęciem ochrony ubezpieczeniowej.

Produkt został przygotowany we współpracy z UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie, dzięki czemu inwestor jest zwolniony z konieczności opłacenia 19% podatku od zysków kapitałowych.

Inwestycja w „Teraz polskie spółki" wymaga zaangażowania minimum 10 tys. zł. Nie są pobierane żadne opłaty za zarządzanie ani za nabycie produktu.

 źródło: Raiffeisen Bank Polska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowość w w Raiffeisen Banku ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora