Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowa oferta WARTY PDF Drukuj Email
18.09.2011.

Ruszyła sprzedaż kolejnego produktu strukturyzowanego życiowej WARTY. Polisa oparta na głównym indeksie polskiej giełdy WIG20 może po dwóch latach dać premię w wysokości 20%. Każdy kto wykupi produkt, może też ulokować oszczędności na atrakcyjnie oprocentowanej trzymiesięcznej lokacie.

POLSKA DWUDZIESTKA to 2 - letnia polisa na życie i dożycie z jednorazową składką. Premia na zakończenie umowy zależeć będzie od zachowania indeksu WIG20, w skład którego wchodzą firmy z ugruntowaną od wielu lat pozycją rynkową - m.in. PKO BP, PEKAO S.A., PZU, PKN Orlen, LOTOS, KGHM, Asseco.

Wybierając rynek, którego zachowanie będzie podstawą do kalkulacji premii, zdecydowaliśmy się na polską giełdę, gdyż gospodarka naszego kraju od wielu kwartałów należy od najdynamiczniejszych w Europie. Prognozy dla kolejnych okresów wskazują na kontynuację wzrostu gospodarczego, co powinno pozytywnie wpływać na wycenę największych spółek giełdowych - powiedział Wojciech Bogacki, Analityk Rynków Finansowych z Biura Zarządzania Produktami i Procesami TUnŻ WARTA. Obecnie spółki wchodzące w skład indeksu WIG20 mają atrakcyjne wyceny. Gdy sentyment do akcji poprawi się, spółki z WIG20 będą spółkami pierwszego wyboru dla szerokiej grupy inwestorów zainteresowanych naszym rynkiem, dlatego spodziewamy się, że będą najszybciej i prawdopodobnie najmocniej korzystać na wzrostach – dodaje Bogacki.

Jeżeli na koniec umowy ubezpieczenia tj. 5 listopada 2013 r. wartość indeksu WIG20 znajdzie się powyżej 124% wartości początkowej klient otrzyma 20% premię, która nie podlega opodatkowaniu od dochodów kapitałowych. Jednocześnie produkt zapewnia 100% ochronę składki alokacyjnej na koniec trwania umowy, co oznacza, że w sytuacji zanotowania nawet znaczących spadków indeksu klient otrzyma na koniec umowy wpłaconą składkę, pomniejszoną tylko o opłatę za zawarcie umowy.

Przez cały okres umowy klient objęty jest także ochroną ubezpieczeniową na życie.

Minimalna wysokość jednorazowej składki to 1000 złotych.

Każdy klient, który kupi produkt może dodatkowo założyć trzymiesięczną lokatę z oprocentowaniem 6% w stosunku rocznym. Na depozycie można ulokować kwotę do wysokości środków zainwestowanych w ubezpieczenie (jednak nie mniej niż 1 000 zł oraz nie więcej niż 20 000 zł).

Ubezpieczenie dostępne będzie  do końca października 2011 r. w placówkach Kredyt Banku.

źródło: Biuro prasowe Grupa WARTA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowa oferta WARTY ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora