Zur Navigation | Zum Inhalt
"Kurs na dolara" w Raiffeisen PDF Drukuj Email
10.10.2011.

Do 21 października klienci Raiffeisen Bank Polska mają możliwość zainwestowania w półroczną lokatę strukturyzowaną – Kurs na Dolara z gwarancją wypłaty 100% kwoty zainwestowanego kapitału w dniu jej rozliczenia.

Inwestycja zakończyć się może maksymalnym zyskiem 35% w skali roku. Aby tak się stało, spełnione muszą zostać dwa warunki. Po pierwsze, obserwowany kurs USD/PLN nie może w ciągu 6 miesięcy osiągnąć poziomu kursu z dnia początku inwestycji, powiększonego o 63 grosze. Po drugie, w dniu ostatecznej obserwacji, kurs musi znaleźć się w zakresie, którego dolna granica, to kurs z dnia początku inwestycji, pomniejszony o 8 groszy, a górna - ten sam kurs powiększony o 62 grosze. Za każdy grosz wzrostu kursu powyżej dolnej granicy zakresu, klient otrzymuje 0,50 pkt proc. w skali roku (maksymalnie właśnie 35%).

- Istnieją duże szanse na wzrost kursu dolara względem złotego, jak też innych walut, na skutek utrzymujących się obaw o sytuację fiskalną w strefie euro i kondycję światowej gospodarki. Na złotego niekorzystnie wpływa osłabienie tempa wzrostu gospodarczego w Polsce, możliwe obniżki stóp procentowych i ryzyko po stronie stanu finansów publicznych. Natomiast ryzykiem dla zakładanego scenariusza jest poprawa perspektyw dla globalnej gospodarki oraz dalsze złagodzenie polityki monetarnej w USA – zaznacza Ewa Grzywacz, odpowiedzialna za produkty strukturyzowane w Raiffeisen Bank Polska.

Lokata Inwestycyjna jest produktem szeroko dostępnym ze względu na niską kwotę minimalnej inwestycji – 5000 zł oraz brak opłat przy nabyciu. Jest również możliwość wcześniejszego wycofania środków, co skutkuje poniesieniem opłaty karnej w wysokości maksymalnie 2,80% (opłata maleje z każdym dniem do 0% ostatniego dnia inwestycji).

 źródło: Raiffeisen Bank Polska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu..."Kurs na dolara" w Raiffeisen ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora