Zur Navigation | Zum Inhalt
PlanetProfit III w BNP Paribas PDF Drukuj Email
23.10.2011.

Od 17 października do 18 listopada, BNP Paribas Bank Polska proponuje klientom zakup nowego produktu strukturyzowanego PlanetProfit III, opartego o indeks surowcowy BNP Paribas Millenium L/S Commodities 6% PLN ER.

PlanetProfit III to kolejna edycja produktu strukturyzowanego w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie, przygotowanego przez BNP Paribas Bank we współpracy z TU AXA. Instrumentem bazowym dla tego produktu jest indeks BNP Paribas Millenium L/S Commodities 6% PLN ER, który umożliwia inwestycję w różne klasy towarów, w tym surowce energetyczne, metale przemysłowe, metale szlachetne oraz produkty rolne. Dobór składowych portfela ustalany jest tak, aby maksymalizując zysk z inwestycji zachować poziom zmienności (ryzyka) nie wyższy niż 6 proc.

PlanetProfit III gwarantuje 100 proc. ochrony kapitału na koniec okresu ubezpieczenia. Możliwy do osiągnięcia zysk w postaci premii nie podlega podatkowi Belki. Ponadto w okresie subskrypcji można osiągnąć dodatkowy zysk z lokaty pomostowej. Minimalna składka wynosi 3 000 zł. Przystapienie do ubezpieczenia nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami; warunkiem zakupu produktu jest natomiast posiadanie konta w BNP Paribas Banku. Okres inwestycji w produkt to 2 lata. Klient ma możliwość wycofania zainwestowanych środków przed końcem inwestycji – w takim wypadku nie przewidziano ochrony kapitału. Wcześniejszy wykup wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty likwidacyjnej.

– W trakcie trwania inwestycji, co pół roku, przeprowadzane są obserwacje wartości indeksu BNP Paribas Millenium L/S Commodities 6% PLN ER. Punkt odniesienia dla kolejnych obserwacji stanowi wartość indeksu z dnia 28 listopada 2011 roku. Wynik obserwacji to różnica między wartością indeksu w dniu badania, a wartością z dnia 28 listopada. Wartość premii, stanowiącej całkowity zysk dla klienta, to średnia arytmetyczna wyników czterech obserwacji – wyjaśnia zasady działania produktu Piotr Dąbrowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Oferty dla Klienta Indywidualnego. – Jeżeli w danej obserwacji wartość indeksu jest niższa od wartości początkowej, wówczas za wynik obserwacji przyjmujemy do obliczeń
0 proc.

Nowy produkt jest dostępny we wszystkich 220 oddziałach BNP Paribas Banku na terenie całej Polski. Planet Profit III to kolejny w ofercie BNP Paribas Banku produkt strukturyzowany oparty o indeks surowcowy (w 2010 r. w sprzedaży znalazły się PlanetProfit i PlanetProfit II).

– Rynek surowców jest alternatywą dla rynku akcji, dlatego inwestycje w produkty oparte o indeksy surowcowe stanowią dobre rozwiązanie dla klientów rozważających efaktywne lokowanie swoich nadwyżek finansowych – dodaje Piotr Dąbrowski. Przykładowo, z danych agencji Bloomberg wynika, iż w okresie od 16 sierpnia 2010 roku do 16 sierpnia 2011 roku indeks BNP Paribas Millenium Long Short Commodities 6 proc. PLN ER wzrósł o 10,95 proc. Oznacza to, że osiągnął ponad dwukrotnie lepszy wynik niż WIG 20 (5,07 proc.) czy Euro Stoxx 50 (-8,32 proc).

źródło: BNP Paribas

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...PlanetProfit III w BNP Paribas ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora