Zur Navigation | Zum Inhalt
Gwarancja Zysku ponownie w ING PDF Drukuj Email
30.10.2011.

ING Bank Śląski we współpracy z ING Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie zaoferował klientom produkt strukturyzowany - Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Gwarancja Zysku”. Zagwarantowany dochód wynosi 11,40% netto (bez podatku) w okresie inwestycji wynoszącym 36 miesięcy. Subskrypcja potrwa do 2 listopada br.

„Zainteresowanie produktami „Gwarancja Zysku oferowanymi w pierwszym półroczu br., pokazuje, że produkty o charakterze inwestycyjnym skierowane do klientów indywidualnych powinny być opracowywane w taki sposób, aby były jak najbardziej adekwatne do potrzeb, jak również wiedzy i doświadczenia inwestycyjnego ich potencjalnego nabywcy. W efekcie, skłoniło nas to do uruchomienia kolejnej – piątej w tym roku - subskrypcji „struktury” gwarantującej naszym klientom uzyskanie dochodów na z góry określonym poziomie, uzupełnionej o element inwestycyjny.”– powiedział Dariusz Maliszewski, Zastępca Dyrektora Departamentu Detalicznych Produktów Inwestycyjnych i Bancassurance w ING Banku Śląskim.

„Gwarancja Zysku” to produkt, który w nieco inny sposób niż klasyczna struktura rozkłada akcenty pomiędzy zagwarantowanym zyskiem, a właściwą inwestycją opartą o zachowanie się instrumentu bazowego. Klient otrzymuje z góry określone oprocentowanie w okresie inwestycji, które uzupełnia strategia inwestycyjna oparta o zmianę wartości elementu dynamicznego (indeksu, ceny surowca, ceny akcji czy kursu walutowego), który w przypadku korzystnych zmianach rynkowych może przynieść dodatkowy dochód z inwestycji.

„Gwarantowany dochód w wysokości 11,40% w skali 36 miesięcy odpowiada oprocentowaniu 4,69% rocznie na tradycyjnej lokacie. Przy uwzględnieniu elementu inwestycyjnego, który może przynieść klientom dodatkowy dochód netto 1,2% za każdy rok inwestycji, całkowity dochód z „Gwarancji Zysku” może być porównywalny do tradycyjnej lokaty oprocentowanej w wysokości 6,17% w stosunku rocznym” dodaje Maliszewski.

Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Gwarancja Zysku” jest 36-miesięcznym ubezpieczeniem na życie
i dożycie, w którym ochronę ubezpieczeniową zapewnia ING Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. Najważniejsze parametry produktu to:
- zapewniony co najmniej 11,40% zysk netto za okres inwestycji,
- minimalna kwota inwestycji 3.000 zł,
- na koniec okresu ubezpieczenia 100%-owa gwarancja wpłaconych środków.

Warto wiedzieć, że:
- przystąpienie do ubezpieczenia nie wiąże się z dodatkowymi opłatami,
- brak podatku od dochodów kapitałowych (podatku Belki) uzyskanych w okresie inwestycji,
- wpłaty dokonane na poczet składki w okresie subskrypcji będą oprocentowane 3,50% w skali roku,
- odsetki naliczone za okres subskrypcji powiększają wpłatę na poczet składki.

Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Gwarancja Zysku” dostępny jest we wszystkich oddziałach ING Banku Śląskiego, jak również za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej INGBankOnLine.

Warto też zauważyć, że 10 października br. zakończył się trzyletni okres inwestycji dla produktu strukturyzowanego „Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy”, którego dochodowość była oparta o zmianę wartości indeksu Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - WIG20. Zysk, jaki produkt przyniósł naszym klientom, którzy jesienią 2008 r. zdecydowali się na tę inwestycję, wyniósł 25% netto (bez podatku Belki) za trzyletni okres trwania ubezpieczenia, co odpowiada oprocentowaniu 10,29% w skali roku na tradycyjnej lokacie bankowej.

źródło: ING Bank Śląski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Gwarancja Zysku ponownie w ING ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora