Zur Navigation | Zum Inhalt
Ciekawa Aukcja Dzieł Sztuki PDF Drukuj Email
10.11.2011.

Tegoroczny grudzień rozpocznie się atrakcyjnym wydarzeniem na rynku sztuki – po raz pierwszy odbędzie się aukcja poświęcona w całości dziełom sztuki z jednej kolekcji. Ceny wywoławcze będą bardzo atrakcyjne – nawet 70% niższe niż rynkowa wartość dzieła.

Na polskim rynku sztuki aukcja poświęcona w całości dziełom sztuki z jednej kolekcji odbędzie się po raz pierwszy. Warto podkreślić, że na świecie takie wydarzenia są powszechne i stanowią filar funkcjonowania rynku. (…) Kolekcja Fundacji Signum jest jedną z największych i najbardziej znanych polskich kolekcji prywatnych, co istotne dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych fundacji, czyli m.in. dalsze popularyzowanie sztuki. - komentuje Andrzej Starmach, właściciel krakowskiej Starmach Gallery, mecenas sztuki współczesnej.

Wystawione na licytacje dzieła zostały wybrane przez ekspertów – w ich ocenie takie właśnie prace mogą wzbudzić obecnie największe zainteresowanie. Uznane nazwiska, okres powstania dzieł i ich historia to czynniki, które przemawiają za tym, że oferowane obiekty są nie tylko kolekcjonerskimi rarytasami, ale także dobrą inwestycją. Jak pokazują okresy wahań koniunktury, dzieła sztuki stanowią stabilną lokatę i są coraz częściej wybierane jako alternatywne do narzędzi finansowych źródła inwestowania.

Aukcję Dzieł Sztuki z kolekcji Fundacji Signum przygotowuje warszawska DESA Unicum. Katalog pełen jest prac artystów dawnych i współczesnych w korzystnych cenach wywoławczych.

Aukcja odbędzie się 1 grudnia o godz. 19 w siedzibie domu aukcyjnego DESA Unicum, Warszawa, ul. Marszałkowska 34-50.

źródło: FineArt Communications

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Ciekawa Aukcja Dzieł Sztuki ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora