Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowy jacht z Sunreef Yachts PDF Drukuj Email
14.11.2011.

Po dziesięciu latach dynamicznego rozwoju na światowym rynku jachtów luksusowych, stocznia Sunreef Yachts wprowadziła w 2010 roku nową gamę szybkich i sportowych dalekomorskich katamaranów żaglowych od 70 do 170 stóp. Teraz stocznia wprowadza nowy model do tej gamy, Sunreef 75 Ultimate - nowoczesny i lekki katamaran o dynamicznej i opływowej sylwetce oraz napędzie wykorzystującym energię naturalną (wiatr, falę i energię słoneczną). Sunreef 75 to dumny następca Sunreef 80 Ultimate, który posłużył jako punkt wyjścia do jeszcze dojrzalszych refleksji i nowych udoskonaleń. Wraz z gamą jachtów Ultimate, stocznia Sunreef Yachts wkroczyła w świat sportu, emocji i ekstremalnej przygody.

Zaprojektowany jako jacht z włókna węglowego, Sunreef 75 Ultimate ma wąskie i opływowe kadłuby morskie z redanem wzdłużnym i ściętym, odwróconym dziobem (typ X-bow) co zapewni mu wysokie osiągi szybkościowe. Minimalistyczna nadbudówka jest bardziej zbita niż w przypadku konwencjonalnego katamaranu, co dodaje lekkości i zgrabnie uzupełnia dynamiczną sylwetkę. Pokład słoneczny został elegancko zintegrowany z nadbudówką i posiada wystarczająco przestrzeni aby wygodnie pomieścić główną sterówkę oraz przestrzeń wypoczynkową. Część dziobowa nadbudówki będzie przeszklona dzięki czemu jacht będzie doskonale doświetlony, a goście na pokładzie będą mogli cieszyć się wspaniałymi, panoramicznymi widokami. Na życzenie klienta, na tej przestrzeni można będzie zainstalować panele słoneczne, które zintegrowane zostaną z obiegiem podgrzewania wody. Cały pokład pokryty będzie lejącym się drewnem tikowym. 
 
Kadłuby i część rufowa nadbudówki utrzymane zostaną w białej tonacji, dzięki czemu jacht opierać się będzie na modnej kolorystyce biel-czerń. Ponadto, na każdym kadłubie umieszczone zostaną hydraulicznie wysuwane alternatory na wiatr. Maszt będzie umieszczony na środku struktury, dzięki czemu jacht uzyska idealną równowagę, co przyczyni się do wygodnej żeglugi nawet przy trudnych warunkach pogodowych. Powierzchnia żagla jest obliczona na łatwe osiągnięcie prędkości 20 węzłów wzwyż.

Przestrzeń wewnątrz jachtu będzie zagospodarowana na miarę zgodnie z życzeniem klienta. Istnieją dwie możliwości organizacji wnętrz: pozostawić całość głównego pokładu jako open space bez jakichkolwiek ścianek działowych lub też podzielić przestrzeń na kuchnię, jadalnię i salon. W obu przypadkach kabina właścicielska umieszczona zostanie na tym samym pokładzie w części dziobowej. Poprzez całkowicie przeszklone przesuwane drzwi właściciel dostanie się do prywatnego tarasu na świeżym powietrzu, oddzielonego od reszty pokładu szklanymi ścianami nadbudówki.

źródło: www.sunreef-yachts.com

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowy jacht z Sunreef Yachts ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora