Zur Navigation | Zum Inhalt
Certyfikaty db EuroStoxx50 PDF Drukuj Email
17.11.2011.

Do 25 listopada w oddziałach Deutsche Bank PBC trwają zapisy w ramach pierwszej subskrypcji certyfikatów strukturyzowanych Express db EuroStoxx50 emitowanych przez Deutsche Bank AG w Londynie. Certyfikaty o maksymalnie trzyletnim horyzoncie inwestycyjnym powiązane są z wynikami indeksu EuroStoxx50, a oferowany kupon kształtować się będzie w przedziale 12,60 - 13,20% w skali roku.

Express db EuroStoxx50 to certyfikaty strukturyzowane o maksymalnie trzyletnim horyzoncie inwestycyjnym z możliwością wcześniejszego wykupu przez Emitenta - Deutsche Bank AG z siedzibą w Londynie - w każdej z rocznych dat obserwacji. Konstrukcja certyfikatów pozwala na osiąganie zysku zarówno w przypadku wzrostu, jak i w okresie stagnacji cen akcji spółek notowanych w ramach indeksu EuroStoxx50. Certyfikaty umożliwiają atrakcyjny zwrot z kapitału na poziomie 12,60 - 13,20% już po pierwszym roku inwestycji.

Zysk dla inwestora wypłacany będzie po pierwszym roku inwestycji w przypadku, kiedy w dacie obserwacji poziom indeksu będzie równy lub wyższy niż wartość początkowa z 2 grudnia 2011. Jeśli natomiast po roku wartość ta będzie niższa, inwestycja będzie kontynuowana przez kolejny rok, a wartość kuponu wzrośnie liniowo według zasady:

Pierwszy rok inwestycji: kupon = 1 x (12,60 - 13,20% w skali roku) 
Drugi rok inwestycji:      kupon = 2 x (12,60 - 13,20% w skali roku)
Trzeci rok inwestycji:     kupon = 3 x (12,60 - 13,20% w skali roku)

Maksymalny zysk z inwestycji może więc wynieść 37,80 – 39,60% w okresie 3 lat. Ostateczna wartość kuponu (z przedziału 12,60 - 13,20%) zostanie podana przez Emitenta nie później niż 1 dzień przed końcem subskrypcji.

Certyfikaty Express db EuroStoxx50 gwarantują ochronę zainwestowanego kapitału przed spadkami na rynku akcji pod warunkiem, że indeks EuroStoxx50 w dniu zakończenia inwestycji nie będzie miał wartości niższej niż 70% poziomu początkowego.

Certyfikaty denominowane są w złotych. Cena emisyjna jednego certyfikatu, obowiązująca w trakcie subskrypcji, wynosi 100 złotych, przy czym minimalna kwota inwestycji to 1000 złotych (10 certyfikatów). Bank nie pobiera żadnych dodatkowych opłat związanych z zakupem certyfikatów. Po zakończeniu subskrypcji Deutsche Bank AG planuje złożenie wniosku o dopuszczenie Certyfikatów Express db EuroStoxx50 do notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

źródło: Biuro Prasowe Grupy Deutsche Bank w Polsce

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Certyfikaty db EuroStoxx50 ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora