Zur Navigation | Zum Inhalt
db Elity Funduszy PDF Drukuj Email
04.12.2011.

W oddziałach Deutsche Bank PBC trwają zapisy w ramach subskrypcji db Elity Funduszy - strukturyzowanego produktu inwestycyjno-ubezpieczeniowego oferowanego przez Deutsche Bank PBC we współpracy z Nordea Polska Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie. Produkt zapewnia 100-procentową ochronę kapitału, a zysk z trzyletniej inwestycji w ramach obecnej subskrypcji zależy od wyniku funduszu PIMCO Global Real Return Fund. Zapisy w oddziałach Deutsche Bank PBC zakończą się 23 grudnia 2011 r.

Oferowana w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie db Elita Funduszy, zapewnia 100-procentową ochronę zainwestowanej składki (czyli składki pomniejszonej o opłatę wstępną) na koniec trzyletniego okresu odpowiedzialności. Środki Klientów inwestowane są w fundusz PIMCO Global Real Return Fund. Partycypacja Klienta we wzroście funduszu wyniesie od 85% do 105% (wartość ta zostanie ustalona najpóźniej 30 grudnia br.). Ze względu na konstrukcję produktu, zysk zwolniony jest z podatku Belki.

PIMCO to największy na świecie podmiot zarządzający funduszami instrumentów dłużnych. Znaczną część portfela PIMCO Global Real Return Fund stanowią obligacje rządowe USA oraz Wielkiej Brytanii indeksowane wskaźnikiem inflacji.

Opłata wstępna wynosi 1,5% od wpłacanej składki. Minimalna składka to 2 000 zł. W przypadku wcześniejszej rezygnacji pobrane zostaną opłaty likwidacyjne, których wysokość uzależniona jest od liczby miesięcy pozostałych do końca okresu odpowiedzialności.

Dzięki temu, że produkt ma formę grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie, w losowych sytuacjach świadczenie wypłacane uposażonym będzie zwolnione z podatku od spadków i darowizn.

źródło: Deutsche Bank

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...db Elity Funduszy ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora