Zur Navigation | Zum Inhalt
Rozwój SUNREEF YACHTS PDF Drukuj Email
09.01.2012.

Na rynku dóbr luksowych niewiele jest polskich podmiotów, jednym z nielicznych przykładów jest gdańska stocznia jachtowa SUNREEF YACHTS. Założona w 2000 roku przez francuskiego biznesmena-wizjonera, stocznia Sunreef jest obecnie liderem na świecie i projektowaniu, konstrukcji i czarterowaniu luksusowych katamaranów na miarę powyżej 19m długości. Stocznia dynamicznie się rozwija: zatrudnia wykfalifikowaną kadrę inżynierów, architektów i rzemieślników, stosuje najnowocześniejsze technologie w produkcji oraz ekologiczne rozwiązania techniczne. Jej eleganckie i komfortowe jachty cieszą się uznaniem na całym świecie i przypominają, że w Polsce można uprawiać rzemiosło jachtowe najwyższych lotów. 

Jako pierwsza na świecie stocznia Sunreef wprowadziła koncept katamaranu jako jacht luksusowy i tym samym na zawsze zmieniła jego oblicze. Dziś katamarany to nie tylko luksusowe jachty, ale również wschodząca gwiazda w dziedzinie super i mega jachtów (jednostki powyżej 30 m długości).

W 2010 Sunreef Yachts zwodowała 2 super katamarany, 31m IPHARRA i 34m CHE - oba jachty były ewenementem w świecie jachtingu i zdobyły wiele uznania w środowisku. W dniu dzisiejszym 60 jednostek pływa już po akwenach całego świata.

W grudniu 2011 stocznia zwodowała pierwszy jacht sprzedany dla klienta z Polski, Sunreef 58 DREAMLINER.

W 2013 Sunreef Yachts rozpocznie budowę nowoczesnej stoczni jachtowej w Gdańsku Wiślince, która umożliwi produkcję do 20 jachtów rocznie, w gamie od 18 do ponad 46 metrów. Nowa stocznia mieściła się będzie na terenie Gdańska i docelowo jej przestrzeń osiągnie 24000 m2.

źródło: www.sunreef-yachts.com

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Rozwój SUNREEF YACHTS ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora