Zur Navigation | Zum Inhalt
100 najbogatszych Polaków PDF Drukuj Email
04.03.2012.

W najnowszym wydaniu magazynu Forbes możemy zapoznać się z listą 100 najbogatszych Polaków. Notowani na liście najbogatszych liderzy, podobnie zresztą jak znakomita większość polskich przedsiębiorców, poradzili sobie z kryzysem. Dróg do sukcesu jest wiele, są i prawidłowości. Z pewnością w działalności biznesowej trzeba dziś zapewnić sobie bezpieczną przystań, niewzruszony filar majątku dający stabilizację. Nie warto wciągać go w obszar ryzyka. Może to być dobra trampolina do wykonania kolejnego skoku.

Jan Kulczyk wierci dziury w poszukiwaniu ropy i gazu, bo może nie martwić się o kilka miliardów złotych ulokowanych w akcjach SABMillera, browarniczego potentata. Zygmunt Solorz wszedł do gry o najwyższą, telekomunikacyjną stawkę, spektakularnie przejmując Polkomtela, operatora sieci Plus, bo wyniki Cyfrowego Polsatu pozwalają mu snuć śmiałe plany. Im bardziej niepewne i zmienne czasy, tym większą sprężystość zyskuje biznesowa trampolina, od której można się odbić.

Lista „Forbesa” obejmuje wyłącznie aktywa biznesowe – udziały w firmach oraz środki pochodzące z transakcji. Wyliczenia nie dotyczą prywatnych składników majątku, niezwiązanych z publiczną działalnością biznesową poszczególnych postaci. Korzystając ze wsparcia analityków, wartość akcji i udziałów Forbes oszacował na podstawie takich danych, jak: przychody – w pierwszej kolejności ze sprzedaży – wynik operacyjny, wynik netto, kapitały własne, zadłużenie itp. Zastowano również metodę porównawczą wobec firm giełdowych lub takich, które były przedmiotem transakcji.

Pierwsza dziesiątka przedstawia się następująco:

1. Jan Kulczyk 
2. Zygmunt Solorz-Żak telekomunikacja, finanse
3. Michał Sołowowbudownictwo
4. Leszek Czarnecki
5. Anna Woźniak-Starak, Jerzy Starak
6. Roman Karkosik
7. Tadeusz Chmiel
8. Bogusław Cupiał
9. Jarosław Pawluk
10. Dariusz Miłek

Więcej na stronach Forbes.pl i w najnowszym wydaniu miesięcznika.

źródło: www.Forbes.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...100 najbogatszych Polaków ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora