Zur Navigation | Zum Inhalt
Najbogatsi wg Bloomberg PDF Drukuj Email
09.03.2012.

Od niedzieli serwis Bloomberg prezentuje ranking dwudziestu najbogatszych ludzi na świecie. Lista jest aktualizowana codziennie.

Data premiery nowego rankingu wydaje się nieprzypadkowa. W środę kolejną listę najbogatszych ludzi świata zaprezentuje magazyn "Forbes". To właśnie ranking tego amerykańskiego czasopisma jest niekwestionowanym wyznacznikiem w tej dziedzinie.

Bloomberg, podobnie jak "Forbes", tworzy listę w oparciu o aktualne wartości spółek. "Financial Times" dostrzega jednak pewne rozbieżności między dwoma rankingami. W zestawieniu Bloomberga Ingvar Kamprad, założyciel Ikea, zajmuje 4. miejsce z 42,5 mld dol. "Forbes" plasuje go natomiast na 162. pozycji z ok. 6 mld dol. Tak duża różnica jest spowodowana tym, że Bloomberg w szacunkach wziął pod uwagę fundację Kamparda. "Forbes" twierdzi natomiast, że biznesmen nie czerpie z niej korzyści.

Według obu zestawień najbogatszym człowiekiem na świecie pozostaje Carlos Slim, meksykański potentat telekomunikacyjny.

Publikowana od niedzieli lista Bloomberga jest dostępna dla każdego użytkownika internetu, choć szczegółowe informacje odnośnie do poszczególnych osób udostępnione są tylko dla płacących abonament w serwisie.

Lista do zobaczenia po adresem - link.

źródło: wyborcza.biz

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Najbogatsi wg Bloomberg ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora