Zur Navigation | Zum Inhalt
Nowe oddziały Noble Banku PDF Drukuj Email
02.04.2012.

Noble Bank, otworzył trzy nowe, ekskluzywne oddziały – w Bielsku Białej, Lublinie oraz Szczecinie.

Tym samym, sieć oddziałów Banku liczy już 17 lokalizacji i obejmuje 10 z największych polskich miast. Noble Bank, jako pierwszy i jedyny bank w Polsce, został stworzony specjalnie z myślą o obsłudze najzamożniejszych i najbardziej wymagających Klientów. Dedykowane im luksusowe oddziały oraz zespół ponad stu private bankierów, wspieranych przez zaplecze ekspertów inwestycyjnych i podatkowych - to jeden z elementów gwarantowanego przez Bank standardu. Do końca roku Bank planuje otwarcie kolejnych dwóch oddziałów.


Jedyna sieć dedykowana usłudze private banking

Kilkanaście luksusowych oddziałów Noble Banku, zlokalizowanych w centralnych punktach dużych miast, zostało zaprojektowanych tak, by zapewnić pełen komfort i dyskrecję biznesowych spotkań. Oddziały Noble Bank przypominają raczej ekskluzywne biura czy kancelarie, niż placówki bankowe. Nie funkcjonuje w nich otwarta przestrzeń masowej obsługi. Witani w eleganckiej recepcji Klienci, mają do dyspozycji kilka wygodnych, wyciszonych gabinetów i sal konferencyjnych, w których mogą spotkać się ze swoim osobistym bankierem. W 17 placówkach Noble Banku, pracuje ponad 80 private bankierów, wspieranych dodatkowo przez rozbudowane zespoły ekspertów z zakresu inwestycji, doradztwa podatkowego czy nieruchomości, maklerów, a także 30-osobowy zespół Noble Concierge.

„Kluczowym gwarantem standardu private banking jest indywidualne podejście oraz doświadczenie i umiejętności bankierów. Ekskluzywne oddziały to jednak istotne uzupełnienie poziomu obsługi. Komfort, prestiż, a przede wszystkim 100%-owa koncentracja bankiera na sprawach Klienta oraz nielimitowany czas, który może mu poświęcić, to standard nieporównywalny do oferowanego w zwykłych bankowych placówkach. To nieosiągalne w bankach detalicznych, gdzie najwyższym poziomem luksusu jest dedykowany, i to często tylko teoretycznie, doradca Klienta VIP. Przy poważnej skali zarządzania inwestycjami i majątkiem, nie może być mowy o masowej obsłudze - kluczowe jest indywidualne podejście i znajomość Klientów. To nasza podstawowa zasada” – mówi Maurycy Kühn, Członek Zarządu Getin Noble Bank odpowiedzialny m.in. za pion bankowości prywatnej.

Rośnie zainteresowanie usługami private banking

Noble Bank dysponuje obecnie siecią 17 oddziałów w 10 z największych miast Polski, w tym: w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Łodzi i Lublinie, a także w dwóch nowych lokalizacjach: w Szczecinie i Bielsku-Białej, gdzie otwarto niedawno oddziały.

„Bardzo wyraźnie obserwujemy wzrost zainteresowania Klientów ofertą private bankingu. Ciekawym trendem jest  rosnące zapotrzebowanie na ten standard usług także poza Warszawą. Kolejne lokalizacje, w których otwieramy dedykowane oddziały Noble Banku, są odpowiedzią na oczekiwania Klientów, którzy cenią sobie osobiste spotkania z naszymi bankierami” – twierdzi Maurycy Kühn. Możemy mówić o pewnym zróżnicowaniu profilu Klientów private bankingu w zależności od regionu czy nawet miastach. Na przykład w Warszawie notujemy dużą reprezentację wolnych zawodów i top managmentu, podczas gdy w pozostałych regionach znaczną większość stanowią prywatni przedsiębiorcy. Łączy ich jednak jedno – doskonała biznesowa intuicja oraz bardzo wysokie oczekiwania stawiane biznesowym partnerom, w tym bankowi. Jesteśmy dumni, że z sukcesem spełniamy te oczekiwania” – dodaje Maurycy Kühn.

Saldo inwestycji Klientów Noble Banku wynosi 8 miliardów złotych. Wartość papierów wartościowych sprzedanych od momentu fuzji (2010 r.) przekroczyła 1 mld złotych, zaś produktów strukturyzowanych 910 mln złotych.

źródło: Noble Bank

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Nowe oddziały Noble Banku ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora