Zur Navigation | Zum Inhalt
PetroInwestycja w ING PDF Drukuj Email
01.04.2012.

ING Bank Śląski zaoferował klientom nowy produkt strukturyzowany - Inwestycyjną Lokatę Terminową „PetroInwestycja”. Jest to 3-letnia lokata inwestycyjna, w której zagwarantowane w pierwszym roku oprocentowanie jest stałe i wynosi 5,25% w skali roku, natomiast wysokość oprocentowania w dwóch kolejnych latach będzie uzależniona od wzrostu ceny ropy naftowej. Subskrypcja potrwa do 13 kwietnia br.

„Inwestycyjna Lokata Terminowa „PertroInwestycja”, to już trzecia oferowana przez nas w ostatnim kwartale lokata inwestycyjna gwarantująca naszym klientom uzyskanie dochodów na z góry określonym poziomie, uzupełniona o element inwestycyjny”– powiedział Dariusz Maliszewski, Zastępca Dyrektora Departamentu Detalicznych Produktów Inwestycyjnych i Bancassurance w ING Banku Śląskim.

Lokata inwestycyjna „PetroInwestycja” w odróżnieniu od klasycznych dostępnych na rynku produktów strukturyzowanych, kładzie nacisk na zagwarantowanie zarówno kapitału, jaki i z góry zdefiniowanego oprocentowania. Te bezpieczne elementy produktu są uzupełnione o strategię inwestycyjną opartą o zachowanie się instrumentu bazowego. W efekcie klient nabywa gotowy wehikuł inwestycyjny, stanowiący połączenie lokaty bankowej o stałej stopie procentowej z inwestycją, która nie może przynieść straty, a jedynie potencjalny dodatkowy dochód dla jego nabywcy.

„Gwarantowane oprocentowanie w pierwszym roku tej trzyletniej inwestycji wynosi 5,25%. Oprocentowanie w kolejnych dwóch latach będzie uzależnione od wzrostu ceny ropy naftowej. W optymistycznym scenariuszu klient w drugim i trzecim roku inwestycji może osiągnąć dodatkowe oprocentowanie w wysokości 10% za każdy rok. W efekcie, o ile cena ropy naftowej będą zmieniała się zgodnie z przyjętym w produkcie scenariuszem, klient może osiągnąć maksymalne oprocentowanie na poziomie 25,25 % za cały okres inwestycji” dodaje Maliszewski.

Inwestycyjna Lokata Terminowa „PetroInwestycja” jest 36-miesięczną lokatą inwestycyjną. Najważniejsze parametry produktu to:
- 100%-owa gwarancja wpłaconych środków na koniec okresu trwania lokaty,
- minimalna kwota inwestycji 3.000 zł.
- gwarantowane oprocentowanie lokaty w pierwszym roku inwestycji 5,25% p.a.,
i- nstrument bazowy - kurs indeksu ropy Brent (Bloomberg: CO1 <Cmdty>),

Inwestycyjna Lokata Terminowa „PetroInwestycja” dostępna jest we wszystkich oddziałach ING Banku Śląskiego, jak również za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej ING BankOnLine.

źródło: ING Bank Śląski

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...PetroInwestycja w ING ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora