Zur Navigation | Zum Inhalt
Deutsche Bank Pro-Am Tour PDF Drukuj Email
25.04.2012.

22 kwietnia rozpoczął się kolejny cykl Deutsche Bank Pro-Am Tour, największe wydarzenie golfowe w Polsce dla zawodowców i amatorów. Finał cyklu odbędzie się 13-16 września pod hasłem Deutsche Bank Invitational w ramach prestiżowego 4-dniowego wydarzenia golfowego Deutsche Bank Wrocław Open.

Pierwsze eliminacje tegorocznej edycji Deutsche Bank Pro-Am Tour miały miejsce 22 kwietnia we Wrocławiu, na polu Toya Golf & CC, następne odbędą się 5 maja pod Częstochową na Rosa Privat Golf Club. Kolejne zawody rozegrane zostaną 9 czerwca na Lisiej Polanie pod Warszawą oraz 21 lipca na polu Modry Las Golf Club. Ostania szansą zakwalifikowania się do finału jest udział w eliminacji 11 sierpnia na polu Sierra Golf Club pod Wejherowem.

Zwycięzcy wszystkich eliminacji zagrają w polskim finale Deutsche Bank Invitational, który odbędzie się w dniach 14-15 września na polu golfowym Toya Golf & Country Club we Wrocławiu. Nagrodą w Turnieju będzie udział w światowym finale Deutsche Bank Invitational rozgrywanym na polu Gut Kaden w Hamburgu. 

Równocześnie tegoroczne wydarzenia golfowe Deutsche Bank poszerzone zostały o nowy, europejski wymiar. W ramach wrześniowego święta golfa we Wrocławiu (14-16.09.) odbędzie się rywalizacja zawodowców w randze European Professional Development Tour.  EPD Tour to zawodowa liga golfa,  niezwykle prestiżowy Tour, który jest szansą awansu do 2-ligowego Challenge Tour, a następnie do European Tour – jednej z dwóch najlepszych serii golfowych na świecie.

Cieszymy się ogromnie, że po wieloletnim zaangażowaniu w rozwój polskiego golfa w ramach Deutsche Bank Pro-Am Tour, będziemy mieli okazję zaprosić do polski także europejską ligę golfową – mówi Leszek Niemycki, Prezes Deutsche Bank PBC.

Więcej informacji na stronach:
www.proamtour.pl

Deutsche Bank PBC patronuje cyklowi turniejów Pro-Am Tour już po raz ósmy. W tym roku dzięki zaangażowaniu Banku i organizatorów cykl zyskał międzynarodowy wymiar w oparciu o EPD Tour. Udało się również zakwalifikować polskie turnieje do światowego projektu Deutsche Bank Invitational.

Równocześnie Grupa Deutsche Bank jest sponsorem tytularnym odbywających się w Bostonie rozgrywek Deutsche Bank Championship, które są częścią legendarnego US-PGA-Tour. W golfowym portfolio banku jest także popularny wśród golfistek  Deutsche Bank Ladies' Swiss Open. Pod hasłem Deutsche Bank Invitational co roku organizowane są specjalne rozgrywki międzynarodowe dla Klientów oraz Przyjaciół Deutsche Bank, grających amatorsko w golfa.

źródło: Rzecznik Prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Deutsche Bank Pro-Am Tour ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora