Zur Navigation | Zum Inhalt
Zmiany w BNP Paribas Banku PDF Drukuj Email
03.06.2012.

BNP Paribas Bank zmodyfikował swoją ofertę dla Klientów Private Banking. Przede wszystkim rozpoczął świadczenie usług doradztwa inwestycyjnego w modelu unikalnym na polskim rynku. W ramach rozwoju oferty wdrożono też planowanie majątkowe i wsparcie w zakresie planowania podatkowego realizowanego przez podmioty zewnętrzne.

Nowa oferta BNP Paribas obejmuje usługi w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania kapitału, łącząc wiedzę polskich ekspertów – doradców bankowości prywatnej, doradców podatkowych, maklerów i doradców inwestycyjnych – z globalnym doświadczeniem Grupy BNP Paribas.

W zakresie inwestycji nowa oferta przygotowana została dla trzech grup klientów. Pierwsza kategoria to osoby samodzielnie podejmujące decyzje inwestycyjne i zainteresowane nabywaniem akcji, obligacji, jednostek uczestnictwa w funduszach. W BNP Paribas Banku mogą one skorzystać z pośrednictwa nowo otwartego Biura Maklerskiego.

Druga grupa to klienci, którzy delegują zarządzanie swoim kapitałem specjalistom od zarządzania aktywami. Z myślą o tych klientach przebudowana została oferta TFI BNP Paribas Polska SA. Klienci mogą wybierać spośród dostępnych modelowych strategii lub zdecydować się na portfel indywidualny (usługa dostępna od kwoty 200 tys. złotych w przypadku portfeli funduszy krajowych, od 500 tys. złotych w przypadku portfeli funduszy zagranicznych, portfeli akcji lub obligacji oraz od 1 mln złotych w przypadku portfeli indywidualnych). Zarządzający z TFI BNP Paribas podejmują decyzje w oparciu o indywidualny profil inwestycyjny klienta.

Trzecia grupa klientów, do których BNP Paribas Bankowość Prywatna kieruje swoją ofertę, to osoby zainteresowane aktywnym uczestnictwem w zarządzaniu swoimi aktywami, pragnące samodzielnie podejmować decyzje inwestycyjne korzystając z rekomendacji licencjonowanych doradców inwestycyjnych. Specjalnie dla tych osób przygotowana została usługa doradztwa inwestycyjnego: eksperci Biura Maklerskiego BNP Paribas regularnie informują o możliwościach inwestycyjnych zaś klient decyduje o ich realizacji. – Ten model współpracy z zamożnymi klientami jest nowatorskim rozwiązaniem na polskim rynku – mówi Daniel Ścigała, dyrektor Departamentu Bankowości Prywatnej w BNP Paribas Banku. – Dotychczas obserwowaliśmy na rynku jedynie nieśmiałe próby tworzenia oferty doradztwa inwestycyjnego. BNP Paribas wychodzi jako pierwszy bank z ofertą kompleksową i dojrzałą od strony koncepcyjnej. Czerpaliśmy z doświadczeń rynków dojrzałych, takich jak Francja, Włochy, czy Szwajcaria – dodaje.

Z myślą o klientach, którzy zgromadzili znaczny majątek w postaci różnorodnych aktywów, w tym aktywów finansowych, nieruchomości, udziałów w spółkach rodzinnych oraz dzieł sztuki, BNP Paribas Bank przygotował ofertę planowania majątkowego. Eksperci banku pomogą w uporządkowaniu struktury majątku, co ułatwi jego dalsze budowanie, dywersyfikację i optymalizację. Wewnętrzni specjaliści banku do spraw planowania majątku wraz z doradcami podatkowymi współpracującymi z bankiem będą pomagać klientom w zakresie ochrony aktywów i uregulowania kwestii dziedziczenia. – Rozwiązania z zakresu planowania sukcesji stają się coraz popularniejsze na polskim rynku, co wiąże się ze zmianą pokoleniową zachodzącą właśnie w firmach prywatnych, które powstawały w pierwszych latach kapitalizmu – wyjaśnia Daniel Ścigała. – Nasz zespół zajmujący się strukturyzacją majątku współpracuje ściśle z prawnikami, notariuszami czy rewidentami klientów, aby wypracowane rozwiązanie jak najlepiej dostosować do specyficznych przypadków, takich jak zarządzanie zdekoncentrowanym majątkiem czy przekazywanie spadku osobom niespokrewnionym – dodaje.

Współpraca z klientami Bankowości Prywatnej oparta jest w banku na jednej umowie, dzięki której klient uzyskuje dostęp do całego spektrum produktów: bankowości codziennej (daily banking), oferty inwestycyjnej, kredytowej, w zakresie strukturyzacji majątku oraz ubezpieczeń. W ofercie znajdują się również karty kredytowe Visa, MasterCard i American Express. Najbardziej wymagającym klientom, a zwłaszcza tym, którzy wiele podróżują, bank oferuje prestiżową kartę MasterCard World Signia z dostępem do szerokiej gamy usług assistance, concierge oraz ubezpieczeń.

Dzięki współpracy w ramach Grupy BNP Paribas, w nowej ofercie Bankowości Prywatnej znalazły się również inwestycje alternatywne. Klienci mogą skorzystać z wieloletniego doświadczenia doradców BNP Paribas Art w zakresie inwestowania w dzieła sztuki czy BNP Paribas Philantrophy w zakresie działalności charytatywnej.

Bankowość Prywatna w BNP Paribas Banku skupia się na obsłudze klientów dysponujących aktywami od 600 tys. złotych. Dla osób posiadających majątek przekraczający 10 mln złotych przygotowane zostały rozwiązania Wealth Management, uwzględniające w pełni potrzeby tej grupy klientów.

Centra Bankowości Prywatnej BNP Paribas Banku znajdują się w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Wkrótce planowane jest otwarcie kolejnego w Łodzi. Ponadto klienci Bankowości Prywatnej mają możliwość spotkania z doradcami banku w dowolnej lokalizacji.

 źródło: BNP Paribas

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Zmiany w BNP Paribas Banku ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora