Zur Navigation | Zum Inhalt
Jubileusz Diners Club PDF Drukuj Email
02.12.2012.

15 lat Diners Club w Polsce, ponad 60 lat na świecie

Karta Diners Club ma już ponad 60 lat. Z lokalnej karty akceptowanej w restauracjach w kilku największych miastach w Stanach Zjednoczonych, stała się kartą globalną - wydawaną i akceptowaną na całym świecie, a od 15 lat biuro firmy jest także w Polsce. Jest to karta typu T&E (Travel & Entertainment), jej posiadanie wiąże się również z członkowstwem w klubie i wieloma przywilejami dla jej posiadaczy takimi jak m.in. kompleksowe ubezpieczenie w podróży do sumy 1 mln USD i specjalne ubezpieczenie dla pasjonatów białego szaleństwa, możliwość udziału w Programie Premiowym, wstęp do saloników lotniczych, zniżki na polach golfowych (karta Diners Club GOLF i PREMIUM) i wypożyczalniach samochodów (Avis, Hertz) oraz wiele innych.

Dziś Diners Club International jest marką rozpoznawalną na całym świecie, obsługującą potrzeby finansowe zamożnych klientów oraz oferującą przedsiębiorstwom i właścicielom małych firm pełną gamę rozwiązań służących do zarządzania wydatkami.

Obecnie do społeczności Diners Club należy globalnie ponad 19 milionów osób. Właścicielem marki Diners Club jest Discover Financial Services, firma będąca jedną z najbardziej renomowanych w amerykańskim sektorze finansowym.

DC Bank AG: nowa struktura, te same standardy

W październiku br. nastąpiły zmiany właścicielskie w Austrii, która obejmuje przedsiębiorstwa Diners Club w Europie Środkowo-Wschodniej. Z dotychczasowej firmy Diners Club CEE Holding AG oraz firmy Airplus AirTravel Card został powołany DC Bank AG.

Uporządkowane zostały także struktury własnościowe. Wyłącznym właścicielem DC Bank jest obecnie Bank Austria UniCredit. Zmiany formalnie zakończyły się 2 października 2012 roku, wraz z wpisaniem DC Bank AG do austriackiego rejestru spółek. Klienci DC Bank AG mogą korzystać ze sprawdzonych standardów obsługi Diners Club w Austrii, Polsce, Czechach i na Słowacji. W tych czterech krajach Bank ma łącznie ponad 320 tys. punktów handlowych akceptujących karty, obsługuje ponad 280 tys. posiadaczy kart, zatrudnia 152 pracowników i osiąga obroty w wysokości prawie 2 miliardów euro.

Bankiem kierują Karl Kainzner, Dyrektor Generalny oraz Peter Schwingenschlögl, który pełni funkcję dyrektora finansowego - Członkowie Zarządu DC Bank AG.

We wrześniu 2012 roku prezesem Diners Club International został Eduardo Tobon, który jest odpowiedzialny za: marketing, zarządzanie produktami, relacje z klientami oraz rozwój biznesu. Wcześniej Eduardo Tobon przez 12 lat pracował jako CEO, U.S. Cards and Payments Division w Sovereign Bank-Santander w Bostonie.

Z okazji jubileuszu firma Diners Club Polska przygotowała dla swoich klientów specjalną ofertę: kartę Diners Club PREMIUM.

źródło: Diners Club Polska

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Jubileusz Diners Club ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora