Zur Navigation | Zum Inhalt
db Gwarancja - Rok Dolara II PDF Drukuj Email
14.12.2012.

W Deutsche Bank PBC trwają zapisy w ramach subskrypcji db Gwarancji – Rok Dolara II – strukturyzowanego produktu inwestycyjno-ubezpieczeniowego oferowanego przez Deutsche Bank PBC we współpracy z Nordea Polska Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie. Produkt zapewnia 100-procentową ochronę zainwestowanej składki i umożliwia osiągnięcie 10 proc. premii w zależności od zachowania kursu USD/PLN. Zapisy w Oddziałach Deutsche Bank PBC potrwają do 21 grudnia 2012 r.

Oferowana w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie db Gwarancja – Rok Dolara II zapewnia 100-procentową ochronę zainwestowanej składki (czyli składki pomniejszonej o opłatę wstępną) na koniec 12-miesięcznego okresu odpowiedzialności.

– db Gwarancja – Rok Dolara II to produkt przygotowany z myślą o Klientach, którzy z jednej strony chcą ochronić zainwestowany kapitał, a z drugiej oczekują od inwestycji możliwości wypracowania zysku potencjalnie wyższego niż oprocentowanie rocznych depozytów bankowych – mówi Monika Sadowska z Departamentu Centrum Inwestycyjne Deutsche Bank PBC.

Potencjalny zysk z inwestycji w db Gwarancję – Rok Dolara II zależy od zachowania kursu  USD/PLN weryfikowanego w trybie dziennym w okresie od 28.12.2012 do 16.12.2013 r. Klienci otrzymają kupon w wysokości 10 proc. (co stanowi równowartość oprocentowania lokaty bankowej o stawce ok. 12,35 proc. w skali roku), jeżeli w okresie obserwacji poziom kursu USD/PLN utrzyma się w przedziale pierwotnym obliczanym jako wartość początkowa (która zostanie ustalona 28 grudnia 2012 r.) +/- 0,23 zł. Jeśli w trakcie trwania inwestycji przedział pierwotny zostanie przekroczony, wówczas Klienci otrzymają drugą szansę na uzyskanie kuponu uzależnionego od kursu USD/PLN wyznaczonego przez przedziały wtórne. Jeżeli przedział pierwotny zostanie przebity od góry, to widełki przesuną się do góry o 0,23 zł a warunkiem wypłaty 10-proc. kuponu będzie utrzymywanie się kursu USD/PLN w przedziale wtórnym wyznaczonym przez wartość początkową powiększoną o 0,46 zł oraz samą wartość początkową. Jeśli z kolei przedział pierwotny zostanie przebity od dołu, to widełki przesuną się w dół o 0,23 zł a kupon w wysokości 10 proc. zostanie wypłacony, jeśli do końca obserwacji kurs USD/PLN pozostanie w przedziale wtórnym: wartość początkowa - 0,46 zł. Jeżeli natomiast przedziały wtórne zostaną przekroczone, inwestycja zakończy się wypłatą zainwestowanej składki.

Opłata subskrypcyjna wynosi 0,5 proc. wpłacanej składki. Minimalna wpłata to 2 000 zł. W przypadku wcześniejszej rezygnacji pobrana zostanie opłata likwidacyjna, której wysokość uzależniona jest od liczby dni pozostałych do końca okresu odpowiedzialności.

Ze względu na charakter produktu, zwrot z inwestycji zwolniony jest z podatku od zysków kapitałowych. Forma grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie w losowych sytuacjach umożliwia wypłacenie uposażonym świadczenia bez podatku od spadków i darowizn.

źródło: Rzecznik Prasowy Grupy Deutsche Bank w Polsce

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...db Gwarancja - Rok Dolara II ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora