Zur Navigation | Zum Inhalt
Zmiany personalne w BNP PDF Drukuj Email
11.01.2013.

Od początku stycznia 2013 roku funkcję dyrektora Departamentu Bankowości Prywatnej w BNP Paribas Banku oraz dyrektora Biura Maklerskiego BNP Paribas pełni Andrzej Ząbek. Odpowiada za całość oferty produktowej a także strategię sprzedaży w segmencie Bankowości Prywatnej. Andrzej Ząbek objął również stanowisko prezesa zarządu TFI BNP Paribas.

Andrzej Ząbek jest związany z BNP Paribas Bankiem od 2001 roku. Początkowo zajmował stanowiska starszego doradcy klienta bankowości korporacyjnej, od roku 2003 był dyrektorem Centrum Obsługi Średnich i Dużych Przedsiębiorstw w Warszawie, a od 2006 roku – w Łodzi. Ostatnio, od 2011 roku, pełnił funkcję dyrektora Departamentu Obsługi Sektora Publicznego i Instytucji. Doświadczenie zdobywał również w Raiffeisen Banku i Deutsche Banku. Andrzej Ząbek jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego.

Również od początku stycznia 2013 roku stanowisko zastępcy dyrektora Biura Maklerskiego BNP Paribas Banku pełni Rafał Lerski. Na stanowisku tym odpowiada za całość obszaru związanego z ofertą inwestycyjną skierowaną do klientów Private Banking. Rafał Lerski pełni również funkcję członka zarządu TFI BNP Paribas.

Rafał Lerski posiada licencje Doradcy inwestycyjnego nr 109 i Maklera papierów wartościowych nr 628 oraz międzynarodowy certyfikat Chartered Financial Analyst. Ma również wieloletnie doświadczenie praktyczne w zarządzaniu aktywami zarówno w zakresie instrumentów udziałowych, jak i dłużnych, doradztwie inwestycyjnym, analizie rynków finansowych oraz zarządzaniu ryzykiem finansowym. Ostatnio pracował w Qatar National Bank jako fund manager, współzarządzający funduszem BRICQ, w części odpowiadającej za inwestycje akcyjne w Brazylii i Rosji.
 Doświadczenie zawodowe Rafał Lerski zdobywał w Banku BPS na stanowisku naczelnika Wydziału Ryzyk Finansowych, w CDM Pekao, gdzie pracował jako doradca inwestycyjny oraz był odpowiedzialny za analizę rynków finansowych, w firmie Expander jako główny analityk, w PTE Skarbiec-Emerytura jako zarządzający funduszem, a także w biurze maklerskim PKO BP jako naczelnik w Wydziale Zarządzania Portfelem. Pierwszą pracę związaną z rynkiem kapitałowym podjął w 1994 roku, jako makler w biurze maklerskim BPH, gdzie następnie zajmował stanowisko senior dealera akcji.

Rafał Lerski jest absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Oprócz wymienionych wcześniej kwalifikacji z dziedziny inwestycji posiada też międzynarodowe certyfikaty w zakresie zarządzania ryzykiem finansowym, w postaci tytułów Professional Risk Manager (PRM) oraz Financial Risk Manager (FRM). W trakcie uczestniczenia w programie PRM otrzymał nagrodę za osiągnięcie największej na świecie liczby punktów na egzaminie oraz był finalistą konkursu Kandydat Roku 2006.

źródło: BNP Paribas Bank Polska SA

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Komentarze użytkowników
Dodaj swój komentarz do tego artykułu...Zmiany personalne w BNP ...

Wpisz swój komentarz poniżej.

(wymagane)

(wymagane)

Twój e-mail nie będzie wyświetlany na stronie - to informacja dla administratora